آژانس مسافرتی یاسمین سیرآسیا | خرید تور مسافرتی و رزرو هتل

تور پیزا

درباره پیزا

پیزا شهر کوچک ولی مملو از توریست است . قدمت شهر پیزا به ۵۰۰ سال پیش از میلاد مسیح بر می گردد. سرویوس در آثار تاریخی خود اشاره کرده است که پیزا در سال ۱۳۰۰ پیش از میلاد مسیح توسط پادشاه پیسی ساخته شده است. این شهر یکی از قدرت های منطقه در زمان رومی ها بوده است. سربازهای رومی در آن زمان در شهر پیزا تمرینات دریایی خود را انجام می دادند. این شهر در سال ۱۸۹ پیش از میلاد مسیح جزو مستعمارت امپراطوری روم شد.

پیزا -Pisa- مرکز ایالت پیزا در ایتالیاست. این شهر در نزدیکی رودخانه آرنو و چسبیده به لیگوریان قرار دارد . شهر پیزا بیشتر برای برج کجش در دنیا شهرت دارد. تقریبا همه مردم دنیا دست کم یک بار نام برج پیزا را شنیده اند. بیشتر گردشگران هنگام ورود به شهر پیزا، بسیار تمایل به بازدید از  برج کج پیزا را  دارند. شاید نخستین دلیل آنها از مسافرت به پیزا، برج کج آن باشد. برج پیزا، قدیمی‌ ترین برج جهان است . برجی که  بخاطر اشتباهات محاسبات معمار آن و همینطور بی ثباتی خاکش مدتی پس از ساخت شروع به کج شدن کرد و بعد از اون خیلی از مهندسان و معماران به دنبال راهی برای جلوگیری از سقوطش بودند و نهایتا چند سال هم در دست مرمت بود و کسی هم اجازه بازدید نداشت تا همین چند سال پیش که موفق شدند از خطر نابودی نجاتش بدند و البته نخواستند که این کجی کاملا صاف شود و مسلم است که برای جذب توریست این کج بودن بسیار اهمیت دارد.
پیزا نیز همچون دیگر شهرهای منطقه جنوبی و مرکزی کشور ایتالیا، آب و هوای مدیترانه ای دارد.این شهر در طول سال آب و هوای معتدل و گرم دارد.در سال ۲۰۰۷ شهر پیزا حدود ۸۷ هزار و ۵۰۰ نفر جمعیت داشته است. جمعیت اصلی این شهر را ایتالیایی ها و کاتولیک های رومی تشکیل می دهند.در سال ۲۰۰۸ حدود ۱٫۹۱۴ میلیون نفر از شهر پیزا دیدن کردند. اگر با تور اروپا و یا تور ایتالیا قصد دارید از دیدنی های ایتالیا دیدن کنید، پیشنهاد ما به شما این است که از شهر پیزا نیز دیدن کنید. برای بازدید از شهر پیزا، بهترین انتخاب استفاده از اتوبوس های داخل شهری می باشد. اتوبوس ها تقریبا به موقع در ایستگاه ها حاضر می شوند و از تاکسی بسیار ارزان تر است.