آژانس مسافرتی یاسمین سیرآسیا | خرید تور مسافرتی و رزرو هتل

تور فرانکفورت

آب و هوای فرانکفورت

اگر قصد دارید با تور آلمان به فرانکفورت سفر کنید، بهترين زمان سفر به فرانکفورت از ارديبهشت تا آبان مي باشد. ديدار از فرانكفورت در تابستان بسيار لذت بخش تر از زمستان است. رستوران ها و كافه هاي فضاي باز، شنبه بازارهاي كنار رود ماين، قدم زدن در كنار رود با نماي آسمان خراشهاي شهر در اين زمان بسيار مفرح است. فرانکفورت، گرم‌ترین شهر آلمان است، و دارای آب و هوای معتدل قاره‌ای. زمستانی سرد و تابستانی معتدل دارد.

آب و هوای آلمان در شهرهای مختلف متفاوت است . در فرانکفورت در ماه هاي زمستان ( نوامبر تا فوريه ) مستعد طوفان و يخبندان و ژوئن تا اوت هوا بسيار گرم و مستعد بارندگي است . میانگین دمای فرانکفورت در طول روز حدود ١٤٫٤ درجه‌ی سانتیگراد و شب‌ها حدود ٥٫٨ درجه‌ی سانتیگراد می‌شود. جمعيت فرانكفورت طي ماه هاي مارس ، مه و سپتامبر و اكتبر كه بهترين زمان براي بازديد از اين شهر از نظر آب وهواست ، افزايش مي يابد . مثل مابقی شهرهای آلمان فرانکفورت هم در تابستان پر از توریست است و دلیلش را می‌توان در آب و هوا جست‌وجو کرد. به هر حال تابستان ممکن است خیلی شلوغ باشد اما بهترین وقت سفر به فرانکفورت هم همین فصل گرم است.

هوا درماه هاي مه ، سپتامبر و اكتبر معمولا بهتر از هواي ماه هاي تابستان ( ژوئن تا اوت ) كه غالبا باراني و متغير هستند مي باشد . متوسط درجه حرارت اين شهر حدود ۱۰ درجه سانتي گراد است كه البته در اوج تابستان به ۳۰ درجه و بيشتر هم افزايش مي يابد .  ازماه نوامبر تافوريه درجه حرارت مكررا به زير نقطه انجماد مي رسد و با طوفان هم همراه است. اگر می خواهید با تور اروپا و یا تور آلمان سفر کنید ، قبل از سفرتان اطلاعاتی در مورد آب و هوای اروپا کسب کنید.

اطلاعات آب و هوایی فرانکفورت
ماه ژانویه فوریه مارس آوریل مه ژوئن ژوییه آگوست سپتامبر اکتبر نوامبر دسامبر میانگین سالیانه
میانگین بیشینه °C ٤ ٥.٦ ١٠٫٤ ١٤٫٥ ١٩٫٥ ٢٢٫٣ ٢٤٫٨ ٢٤٫٨ ٢٠٫١ ١٤ ٧٫٧ ٥ ١٤٫٤
میانگین کمینه °C ١٫٣ـ ١٫٢ـ ١٫٩ ٤٫١ ٨٫٤ ١١٫٧ ١٣٫٧ ١٣٫٤ ١٠٫١ ٦ ٢٫١ ٠ ٥٫٨