آژانس مسافرتی یاسمین سیرآسیا | خرید تور مسافرتی و رزرو هتل

تور هامبورگ

  آب و هوای هامبورگ

هامبورگ بزرگ ترین بندر آلمان ، سومين بندر بزرگ اروپا و هشتمين بندر بزرگ جهان است و هفت برابر بزرگ تر از پاريس مي باشد. اگر قصد دارید با تور آلمان به این شهر سفر کنید ، لازم است قبل از سفرتان آب و هوای آلمان و شهر هامبورگ را جویا شوید. آب و هوای هامبورگ اقیانوسی است.

گرم‌ترین ماه‌های سال ژوئن، ژوییه و آگوست و بالاترین میانگین دما ١٩٫٩ تا ٢٢٫٢ درجه‌ی سانتی‌گراد و سردترین ماه‌ها دسامبر، ژانویه و فوریه (آذر تا اسفند) با میانگین دمای ١.٤- تا ٠ درجه‌ی سانتی‌گراد است. در بعضي از روزهاي سرد زمستان به رغم وجود نمك و حركت شديد رودخانه Elbe ، اين رودخانه و درياچه هاي Alter در مركز شهر هامبورگ شروع به يخ زدن مي كنند تا جايي كه جمعيت بسياري را جهت بازي اسكيت روي يخ از منازلشان به بيرون مي كشند .بدیهی است که هوا بسیار مرطوب است، چتر و بارانی و ملحقات فراموش نشود. در مجموع تابستان‌ها برای سفر به هامبورگ مناسب‌ترند.‏

هامبورگ از آب و هواي خشكي برخوردار نيست . معمولا بادهاي غربي متداول ، هواي مرطوب دريا را از درياي شمال با خود مي آورند كه همين امر عامل تشديد رشد با شكوه جمعيت درختان هامبورگ مي باشد . اين مساله شهر هامبورگ را به شهري بسيار سبز تبديل كرده است ، آن چنان كه اگر از فراز آسمان به پايين بنگريد ، قسمت هاي بسياري از آن را مانند جنگل مي بينيد . اين منطقه غالبا بادخيز است به طوري كه بدون هيچ مانعي از درياي شمال از طريق ناحيه باريكي به سمت بالتيك مي وزد . تاثير كلي اين مساله مطبوع بودن و سرحال كنندگي هوا است و به ندرت احتياج به پوشيدن لباس هاي مناسب هواي خاص و غيرمترقبه خواهيد داشت . با تور اروپا سفر کنید و از آب و هوای اروپا لذت ببرید.

 اطلاعات آب و هوایی هامبورگ
ماه ژانویه فوریه مارس آوریل مه ژوئن ژوییه آگوست سپتامبر اکتبر نوامبر دسامبر میانگین سالیانه
میانگین بیشینه °C ٣.٥ ٤.٤ ٨ ١٢.٣ ١٧.٥ ١٩.٩ ٢٢.١ ٢٢.٢ ١٧.٩ ١٣ ٧.٥ ٤.٦ ١٢.٧
میانگین کمینه °C ١.٤- ١.٢- ١.١ ٣.٣ ٧.٤ ١٠.٥ ١٢.٧ ١٢.٥ ٩.٦ ٦ ٢.٤ ٠ ٥.٢