آژانس مسافرتی یاسمین سیرآسیا | خرید تور مسافرتی و رزرو هتل

تور ایتالیا

  

 کشور ایتالیا بخشی از اتحادیه اروپا و یکی از مدرن ترین و توسعه یافته ترین کشورهای سراسر دنیا به شمار می رود. این کشور از نظر تاریخی و فرهنگی بسیار غنی است. ایتالیا جزو هشت کشور صنعتی جهان به شمار می رود. شاید جالب باشد بدانید نقشه این کشور شبیه چکمه است. اگر با قصد دارید با تور ایتالیا سفر کنید ، قبل از سفرتان پیش زمینه ای از  دیدنی های ایتالیا داشته باشید.زبان اصلی مردم ایتالیا، ایتالیایی است. بیش از 55 میلیون نفر در این کشور به زبان ایتالیایی صحبت می کنند. این زبان شباهت بسیاری به زبان های لاتین و رومی دارد و کمتر می توان آن را به دیگر زبان های اروپایی شباهت داد. البته باید گفت، ایتالیایی شاخه ای از زبان های رومی به شمار می رود. به غیر از زبان ایتالیایی، زبان های دیگری نیز همچون آلمانی، فرانسوی، لومباردی، لیگوری، توسکانی، ناپلی، ساساری و … در این کشور رواج دارند.

حدود 88 درصد از مردم ایتالیا، کاتولیک هستند اما فقط یک‌سوم آنها مناسک مذهبی را به جای می آورند و عضو فعال دینی هستند. به غیر از کاتولیک، مذاهب دیگری نیز همچون پروتستان ها، یهودی ها و مسلمانان نیز در ایتالیا زندگی می کنند و بیشتر آنها مهاجر هستند. کمتر از یک و نیم درصد از مردم ایتالیا را مسلمان ها تشکیل می دهند. یعنی باید گفت حدود یک میلیون نفر مسلمان و نیم میلیون نفر یهودی در ایتالیا وجود دارند. ادیان و مذاهب دیگری همچون بودائیسم، سیکیسم و هندوئیسم نیز به ندرت و بسیار کم در این کشور وجود دارند.
قوم و نژاد ایتالیایی بخش اعظم این کشور و حدود 93 درصد از مردم این کشور را تشکیل می دهند. در کنار ایتالیایی ها، اقوام دیگری همچون رومی، آلبانیایی و آفریقای شمالی نیز زندگی می کنند. از همان ابتدا تشکیل کشور ایتالیا، این کشور محل زندگی نژادهای مختلفی همچون ژرمن، لومباردز، اوستروگوتس، نورمنز و بیزانس بوده است. ایتالیا در سال 1861 به یک پادشاهی متحد و شبه جزیره تبدیل شد. به همین دلیل این کشور، امروزه حدود چهار و نیم میلیون مهاجر را در خود جای داده است.

بر اساس آماری که در سال 2008 میلادی از جمعیت ایتالیا منتشر شده است، بیش از 60 میلیون نفر در این کشور کوچک زندگی می کنند. بیش از 94 درصد از جمعیت کشور ایتالیا را مردم بومی ایتالیا تشکیل می دهند. بقیه آن را نیز نژادهای شمال آفریقا، آلبانیایی ها و رومی ها تشکیل می دهند. از آنجا که کشور ایتالیا جزو اتحادیه اروپاست، واحد پول آن نیز یورو است. یورو واحد پول رایج سراسر اروپاست. با تور اروپا سفر کنید و از دیدن این کشور زیبا لذت ببرید.

کشور ایتالیا سالانه میزبان حدود 44 میلیون مسافر از سراسر دنیاست. این کشور بیشترین تعداد سالانه مسافر و گردشگر را در اروپا و دنیا از آن خود کرده است. شاید بتوان گفت بیشتر درآمد این کشور از همین تعداد زیاد گردشگرانش تامین می شود. ایتالیا در زمینه های مختلف همچون، مد، تفریح و گردشگری، صنعت، هنر و ادبیات شهرت دارد. در این کشور، زیباترین بناهای تاریخی، معماری و فرهنگی را می توان پیدا کرد که از مهمترین دیدنی های اروپا به شمار می روند.

ونیز و پیزا از جمله شهرهای بسیار مشهور کشور ایتالیا هستند که زیباترین جاهای دیدنی ایتالیا و مکان های دیدنی اروپا در آنجا قرار گرفته اند و سالانه افراد بسیاری از سراسر دنیا را به طرف ایتالیا می کشانند. همچنین شهرهای رم، میلان ، فلورانس از شهرهایی است که گردشگران بسیاری را به خود جلب می کنند.

مرکز تاریخی رم از میراث جهانی یونسکو استدیدنی‌های رم و دیدنی های میلان ، دیدنی های پیزا، دیدنی های ونیز و دیدنی های فلورانس از مهمترین جاذبه های گردشگری ایتالیا به شمار می روند.

ایتالیا بیشترین تعداد سالانه مسافر و گردشگر را در اروپا و دنیا از آن خود کرده است. شاید بتوان گفت بیشتر درآمد این کشور از همین تعداد زیاد گردشگرانش تامین می شود. ایتالیا در زمینه های مختلف همچون، مد، تفریح و گردشگری، صنعت، هنر و ادبیات شهرت دارد. این کشور از نظر تاریخی و فرهنگی بسیار غنی استکشور ایتالیا سالانه میزبان حدود 44 میلیون مسافر از سراسر دنیاست. با توجه به ازدیاد گردشگر در این کشور بهتر است قبل از سفرتان به این کشور با هتل های ایتالیا آشنایی پیدا کرده و هتل رزرو کنید.

فنیقیها، یونانیها، کارتاژها، اعراب و نورمنها از جمله مللی می‌باشند که در طول سده‌ها با تأثیر گذاشتن بر فرهنگ محلی ایتالیا، باعث گردیده‌اند تا ایتالیا بطور فوق العاده‌ای غنی از آثار معماری و هنری می‌باشد. نشانه‌های باقیمانده از گذشته، آثار هنری و تنوع فوق العاده طبیعت در شبه جزیره ایتالیا از جمله عوامل جذب توریست به این کشور می‌باشد که امروزه یکی از توریستی‌ترین کشورهای جهان به شمار می‌آید.

علاوه بر آثار تاریخی ایتالیا، تفریحات ایتالیا نیز در جذب توریست موثر هستند. قدم‌زدن هنگام غروب یا عصر یکشنبه در اطراف شهر، سنتی شناخته‌شده در نواحی شهری و روستایی است. یکشنبه‌ها شمار زیادی از ایتالیایی‌ها به حومه‌های شهری یا تماشای رویدادهای ورزشی می‌روند. در تابستان، جمعیت کنار ساحل گردهم می‌آیند. بازی فوتبال به‌مراتب محبوب‌ترین ورزش است. دوچرخه‌سواری، مسابقه اتومبیلرانی، اسکی و تنیس نیز ورزش‌هایی عامه‌پسند به‌شمار می‌آیند. در سال‌های اخیر، بسکتبال طرفداران ایتالیایی کثیری را به‌خود جذب کرده است.

هر سال میلیون‌ها گردشگر رهسپار ایتالیا هستند و اهداف و برنامه‌های مختلفی را دنبال می‌کنند که عمده‌ترین آنها، گشت و گذار در شهرهای تاریخی، سفری در دل طبیعت و کوهستان‌های باشکوه، استراحت در سواحل زیبا و دلفریب و البته لذت بردن از آب و هوای مدیترانه‌ای و امتحان طعم‌های باشکوه نوشیدنی‌ها و غذاهای سنتی این کشور است. یکی دیگر از هدف های مسافران تور ایتالیا خرید کردن است.  مراکز خرید ایتالیا از معروف ترین مراکز خرید در جهان است.