آژانس مسافرتی یاسمین سیرآسیا | خرید تور مسافرتی و رزرو هتل

فرودگاه آتاتورک استانبول

21 آذر ، 1398
یاسمین سیر

فرودگاه آتاتورک استانبول در 6 آوریل 2019  بسته شد و به جای آن فرودگاه نیو استانبول در شمال غربی شهر افتتاح شد . در آینده فرودگاه آتاتورک به عنوان یک پارک مورد استفاده قرار می گیرد. این فرودگاه در نزدیکی مرکز استانبول قرار دارد و رتبه ی پنجم از نظر تعداد مسافر در اروپا را دارا می باشد. شلوغ ترین فرودگاه ترکیه در قسمت اروپایی استانبول قرار دارد : فرودگاه آتاتورک دارای یک ترمینال برای پروازهای داخلی و یک ترمینال برای پروازهای خارجی و بین المللی می باشد. 

فرودگاه آتاتورک استانبول

فاصله ی فرودگاه آتاتورک تا مرکز استانبول 19 کیلومتر است. که با ماشین 30 دقیقه به طول می انجامد. برای رفتن به فرودگاه آتاتورک می توانید از وسایل نقلیه عمومی نیز استفاده کنید. این فرودگاه برای اولین بار در سال 1912 به عنوان یک فرودگاه نظامی در شهر افتتاح شد و در ابتدا نام این فرودگاه yesilkoy بوده است. در سال 1980 به افتخار کمال آتاتورک اولین رئیس جمهور ترکیه این فرودگاه به نام فرودگاه آتاتورک تغییر نام داد.

در سال 2015 ، 60 میلیون مسافر داشت و به دهمین فرودگاه شلوغ پس از فرودگاه های Heathrow  لندن ، charles de ganlle پاریس و فرودگاه فرانکفورت و فرودگاه آمستردام شد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی