آژانس مسافرتی یاسمین سیرآسیا | خرید تور مسافرتی و رزرو هتل

کشف زیبایی در جزایر لوفوتن در نروژ

12 آذر ، 1398
یاسمین سیر
تگ ها : نروژ

در شمال نروژ مجموعه ای از جزایری که شناخته شده به نام لوفوتن(Lofoten) وجود دارد که از سواحل شنی گرفته تا کوه های سر به فلک کشیده و تپه های شنی و دامنه های سرسبز در آنها یافت می شود. بسیاری از بازدیدکنندگان به دنبال حیات وحش و مناظر باورنکردنی هستند اما در اینجا روستاهای کوچکی نیز وجود دارد که برای ماهیگیری بسیار مناسب هستند.

شواهد نشان می دهد که این جزایر بیش از 11000 سال پیش قدمت دارند ، اگرچه مکان های باستانی تنها 5000 سال قدمت دارند و آثار فروانی از  عصر IRON نیز در آن باقی مانده است. ماهیگیران از سراسر منطقه به سوی لوفوتن جذب می شوند. زمانی که کشاورزی نیز شکوفا شد جزایر لوفوتن به مرکزی برای حمل و نقل و کشاورزی تبدیل شد. 

کشف زیبایی در جزایر لوفوتن در نروژ

در جنگ جهانی دوم لوفوتن مورد حمله ی بریتانیایی ها قرار گرفت تا از ذخیره منابع در آنجا جلوگیری شود. خوشبختانه جزایر لوفوتن چندین موزه و گالری دارا می باشد که رنج وسیعی فرهنگ و تاریخ منطقه را برای گردشگران به نمایش می گذارد. 

تعداد کمی از بازدیدکنندگان امکان آن را دارند که از تمامی جزایر لوفوتن دیدن کنند ، پس برای انتخاب راه ورودی باید دقت کنید. جزایر اصلی از طریق کانال ها و پل ها و جاده ها به هم متصل هستند. 

جزیره Vestvagoy یکی از جزایر پرجمعیت این منطقه است و یکی از مناطقی است که بیشترین بازدیدکننده را دارا می باشد. در این جزایر leknes را می یابید که یک روستای جذاب برای ماهیگیری می باشد و زندگی محلی را به خوبی به تصویر می کشد . در جزیره vestvagoy حتما از روستا svolvaer جایی که خانه های آن به یخ جادویی معروف هستند ، دیدن کنید در این روستا شما این امکان را خواهید داشت که در گیلاس های نوشیدنی میل کنید که از یخ ساخته شده اند و مجسمه هایی که از یخ ساخته شده اند را تحسین کنید.

کشف زیبایی در جزایر لوفوتن در نروژ

با چنین مناظر هیجان انگیز و رنگارنگی هیچ کمبودی حس نخواهید کرد. قایقی که از Trollfjord می گذرد کوه های پوشیده شده از برف را به نمایش می گذارد و از یک تنگه ی باریک عبور می کند که بسیار جذاب می باشد.

کشف زیبایی در جزایر لوفوتن در نروژ

ساحل utakleiv یک مقصد گردشگری ایده آل برای تابستان است اما یک منطقه معروف برای مشاهده نورهای شمالی در زمستان نیز می باشد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی