آژانس مسافرتی یاسمین سیرآسیا | خرید تور مسافرتی و رزرو هتل

فرودگاه نیو استانبول

12 آذر ، 1398
یاسمین سیر

فرودگاه نیو استانبول در اکتبر 2018 شروع به کار کرد، البته خطوط هوایی ترکیه در آن تنها تعداد محدودی از پروازها را به این فرودگاه منتقل کردند. عوامل مختلفی وجود داشت که باعث تاخیر در انتقال کامل شد. و این اتفاق بزرگ از 5 آوریل 2019 تکمیل شد و تمامی خطوط هوایی از فرودگاه آتاتورک به فرودگاه نیواستانبول منتقل شدند.

ترمینال اصلی این فرودگاه باز است ولی ساخت و ساز هنوز ادامه دارد. در حال حاظر این فرودگاه در حدود 90میلیون مسافر در سال را با استفاده از همین یک ترمینال پذیرا می باشد. این موضوع باعث شده این ترمینال به بزرگترین ترمینال جهان که حدود 15/5 میلیون فوت مربع مساحت دارد تبدیل شود. وقتی این فرودگاه تکمیل گردد(حدود یک دهه از الان) ظرفیت کنترل 200 میلیون مسافر در سال را دارا می باشد. 

چیدمان فرودگاه نیو استانبول :

اول اجازه دهید یک نمای کلی از پایانه را با یک نمایش هوایی به اشتراک بگذارم :

فرودگاه نیو استانبول

شکل H طور هنوز کامل نشده ولی بر روی ساختمان عظیم و عنکبوتی در پایین فوکوس شده است. مستطیل بزرگ مرکزی که پایانه های مختلف را به هم متصل می کند .

این فرودگاه دارای 5 قسمت مختلف می باشد A,B,C,D,F,G همگی ورودی های بین المللی هستند و G ورودی پروازهای داخلی است ، و ناحیه مستطیل شکل مرکزی تمامی این قسمت ها را به هم متصل می کند.

پایانه فرودگاه نیو استانبول بسیار باشکوه است. این فرودگاه بسیار زیباست دارای سقف های بلند و طراحی خیره کننده ای می باشد.  پایانه فرودگاه نیو استانبول بسیار بزرگ است. این مکان بزرگترین ترمینال جهان است و هیچ سیستم حمل و نقلی برای دسترسی به گیت ها وجود ندارد و شما باید تمام 15/5 میلیون فوت را با پای خود بپیمایید و یا از پیاده روهای متحرک استفاده نمایید که به اندازه کافی نیستند.

این فرودگاه دارای وای فای رایگان می باشد که با دریافت یک کد امنیتی به تلفن همراه متصل می شود.

زمانی که این فرودگاه تکمیل شود بزرگترین فرودگاه جهان خواهد بود. از نظر طراحی این فرودگاه ارتقا بسیار زیادی نسبت به آتاتورک داشته است. خطوط هوایی ترکیه به کشورهای بیشتری نسبت به قبل پرواز می کنند و فرودگاه قدیمی ظرفیت این مقدار تقاضا را ندارد.

در حال حاضر تمامی پروازها از کشور ما به مقصد استانبول در فرودگاه نیو استانبول و بعضا در فرودگاه صبیحا می نشیند.

شما می توانید برای خرید تورهای مسافرتی نوروزی استانبول با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید. 

 ☎️ 88505012-021

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی