آژانس مسافرتی یاسمین سیرآسیا | خرید تور مسافرتی و رزرو هتل

آشنایی با کلاس های پروازی

11 آذر ، 1398
یاسمین سیر

اگر تا به حال تجربه سفر هوایی با هواپیما را نداشته اید قطعا اصطلاحاتی خاص در رابطه بای این نوع سفر به گوشتان خورده که ممکن است برایتان گیج کننده باشد ، یکی از این اصطلاحات کلاس های پروازی است که نوعی درجه بندی برای صندلی های هواپیما و امکانات هواپیما است ، البته این نکته را فراموش نکنید که هر ایرلاینی دسته بندی خاصی برای خود دارد.

اصولا در پروازهای کوتاه مدت و داخلی کلاس های پروازی از اهمیت چندانی برخوردا نیستند و این اصطلاحات در پروازهای طولانی مدت و خارجی نقش موثری دارند شما در این پروازها امکان انتخاب از کلاس های اکونومی، پریمیوم ،بیزنس و فرست کلاس را خواهید داشت با  یاسمین سیر همراه باشید تا با این کلاس های پروازی آشنا شوید.

کلاس اکونومی:

کلاس اکونومی یک صندلی در اختیار شما قرار می دهد که شما از نقطه A به نقطه B می رساند. و در عرض و سطح صندلی تفاوت هایی وجود دارد. سطح صندلی از 28-34 اینچ و عرض 17-33 اینچ متفاوت می باشد. این تفاوت ها شاید از نظر شما اهمیت نداشته باشد اما برای یک سفر پرواز بیش از 6 ساعت اهمیت پیدا می کند. دیگر فاکتورهایی که ممکن است متفاوت باشد:

پریز برق ، وای فای ، غذا ، تفریحات در حین پرواز ، سطح سرویس دهی و صفحه نمایش تلوزیون. نام های دیگری که به این کلاس پروازی مربوط است اکونومی پلاس، اکونومی ایکس ال و اکونومی کامفرت می باشد که با همین امکانات در خدمت شما هستند اما شاید یک سرویس دهی بیشتر ارائه دهند. هزینه ی اکونومی پلاس چند دلار بیشتر است اما حداقل صندلی شما راحت تر است و شاید خدمات و مزایایی مثل غذا و خدمات نوشیدنی داشته باشد.

آشنایی با کلاس های پروازی

کلاس اکونومی پریمیوم :

این کلاس پروازی با نام های دیگری نیز شناخته شده است از جمله در آمریکا به Main Cabin در بریتانیا World Traveller Plus و SAS معروف هستند.این کلاس پروازی شبیه به اکونومی است ولی با یک سری جاذبه های سرگرم کننده بیشتر، و البته با قیمت بلیط بیشتر می باشد. پرواز پریمیوم اکونومی یک سالن مجزا در فرودگاه برای مسافران در نظر می گیرد و همچنین صندلی های کابین با کلاس اکونومی متفاوت است . در این صندلی ها شما راحت تر هستید و فضای بیشتری در اختیار دارید، صفحه ی تلوزیون و نمایش بزرگتر ، غذاهای بهتر با منو غذایی متنوع خواهید داشت و همچنین فضای بیشتری برای بار خود در اختیار دارید.

آشنایی با کلاس های پروازی

کلاس بیزینس :

در واقع گفته می شود که اگر با این کلاس پروازی سفر داشته باشید هرگز دیگر با اکونومی راضی نخواهید بود. با اینکه این پرواز منفعت مالی کمتری دارد ولی به راحتی تجمل این پرواز را نسبت به پرواز اکونومی درک خواهید کرد. به بیان ساده همه چیز بهتر است. از نوشیدنی های قبل از پرواز در گیلاس های واقعی تا ظروف چینی برای غذا ، صندلی های استاندارد و تخت خواب شو با پهنای 34 اینچ و عرض 87 اینچ دارا می باشد. هرگز برای پر کردن گیلاس های خود خجالت نکشید ، امارات برای پروازهای بیزینس کلاس خود بار اختصاصی دارا می باشد. علاوه بر این میز دسرهای سرد و گرم همیشه در دسترس شماست.

آشنایی با کلاس های پروازی

فرست کلاس :

بهترین مکان برای سفرهای هوایی با هواپیماهای فرست کلاس برای سلبریتی ها و مولتی میلیاردها رزرو می شود این کلاس هواپیمایی بسیار لاکچری می باشد.علاوه بر سایز صندلی ها و امنیت درگاهی از هواپیماها سوئیت شخصی برای مسافران، هزینه های آن نیز بسیار زیاد است. خدمات در این کلاس پروازی بسیار بالاست و پرسنل بسیار آموزش دیده اند و منو غذایی آن به دست بهترین آشپزها تهیه می شود.

آشنایی با کلاس های پروازی

اگر قصد خرید بلیط هواپیما با هر یک از کلاس های پروازی را دارید با ما تماس بگیرید . 

02188505012

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی