آژانس مسافرتی یاسمین سیرآسیا | خرید تور مسافرتی و رزرو هتل

گران ترین و تاریخی ترین بازار در استانبول

06 آذر ، 1398
یاسمین سیر

گرند بازار در صد فهرست گران ترین بازار در استانبول از نظر اجاره ، قیمت 2000 دلار به ازای هر متر مربع می باشد.

گران ترین و تاریخی ترین بازار در استانبول
این بازار به عنوان بزرگترین و قدیمی ترین بازار سرپوشیده دنیا شناخته شده است. بازار بزرگ گرند که در امتداد خیابان استقلال قرار گرفته ، یکی از جاذبه های شهر استانبول ، ماهانه در حدود 250 تا 500 دلار به ازای هر مترمربع اجاره بها دارد . گرند بازار برای 550 سال مورد استفاده قرار گرفته یک مکان محبوب برای بازدیدکنندگان و منجر به درآمد کلان برای این شهر شده است.

این بازار نه تنها  جز گران ترین مکان ها در استانبول است بلکه در جها نیز در لیست گران ترین مکان ها می باشد. در یک تحقیق مشخص شد که بعد از خیابان پنجم نیویورک ، خیابان بای در هنگ کنگ و شانزلیزه در پاریس ، گرند بازار گران ترین خیابان می باشد. در این تحقیق همچنین مشخص شد که گرند بازار شهرت جهانی دارد و بخش عمده ی توریست های خارجی که به استانبول می آیند بدون بازدید از این بازار برنمی گردند. یاسمین سیر به شما پیشنهاد می کند توسط تورهای نوروزی استانبول از این بازار دیدن کنید و خرید سوغاتی هم فراموش نشه 😉

گران ترین و تاریخی ترین بازار در استانبول

این بازار در سال 1461 ساخته شده است، دارای 64 خیابان ، دو بازار سرپوشیده،11 دروازه اصلی و در مجموع 30 هزار مترمربع مساحت و 3600 مغازه دارد.

امروزه در حالی که مراکز خرید مدرن عملکردهای خود را از دست می دهند و در آستانه تعطیل شدن هستند،گرند بازار روزانه 5000 بازدید کننده دارد و درآمد کلانی به دست می آورد. حالت سنتی و قدیمی این بازار نقش مهمی در فروش این مکان داشته به طوری که تمام فروشندگان مغازه های سنتی خود را به مراکز خرید مدرن ترجیح می دهند. متوسط متراژ مغازه ها 5 متر است که به لحاظ فیزیکی کوچک اما تجاری است و قیمت هر مترمربع مغازه های خرده فروشی از حدود 400 تا 725 هزاردلار متغیر است.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی