آژانس مسافرتی یاسمین سیرآسیا | خرید تور مسافرتی و رزرو هتل

10 تا از خطرناک ترین فرودگاه های جهان

05 آذر ، 1398
یاسمین سیر

مسافرت هوایی یکی از امن ترین روش برای سفر است اما این فرودگاه ها باعث وحشت مسافرین می شوند:  مسافرت به مقاصد دور با هواپیما یکی از راحت ترین و سریعترین راه های ممکن است . یکی از مشکلاتی که ممکن است با آن مواجه شوید نبود فرودگاه درست در مقصد مد نظر می باشد. با این اوصاف خلبان باید برای فرود بر روی باند فرودگاهی که در کوه یا در یک دره باریک قرار دارد ، مهارت داشته باشند. با یاسمین سیر همراه باشید تا  با 10 مورد از خطرناک ترین فرودگاه های جهان آشنا شوید.

فرودگاه Luk la  در نپال :
این فرودگاه بین دو کوه قرار گرفته و باند فرودگاهی بسیار کوتاهی دارا می باشد و این موضوع فرود در این فرودگاه را دشوار کرده است. این باند چراغ و نیروی الکتریکی ندارد. همچنین در این مکان هیچ کنترل ترافیک هوایی وجود ندارد. این فرودگاه یکی از بلندترین فرودگاه های جهان نیز می باشد.

10 تا از خطرناک ترین فرودگاه های جهان


فرودگاه بین المللی کورشول در فرانسه:


 فرودگاه کورشول فرانسه دارای باند فرودگاهی کوتاه به طول 537 متر می باشد و همچنین این باند دارای شیب 18/6 درصد نیز می باشد و فرود را دشوارتر می کند. این فرودگاه بر روی کوه آلپ ساخته شده و خلبانان باید از یک دره باریک عبور کنند و برای فرود نیز آماده شوند. باید سرعت در انتهای باند به کمترین مقدار خود برسد چون در انتهای باند و لبه صخره هواپیما به راحتی به پرواز درمی آید .

10 تا از خطرناک ترین فرودگاه های جهان


فرودگاه Toncontin ، تگوسیگالپا ، هندوراس


فرود در کوه به دلیل هموار نبودن سطح و کوتاه بودن مسیر فرود کار سختی است. در این فرودگاه برای آماده شدن فرود خلبان باید یک گردش 45 درجه بین یک دره داشته باشد. بعد از این گردش باید به سرعت ارتفاع کم شود فرود با ارتفاع زیاد یک چالش واقعا سخت است.

فرودگاه بین المللی Princess juliana در سن مارتن

این فرودگاه احتمالا معروف ترین فرودگاه در این لیست می باشد و ساحلی که قبل از این باند قرار گرفته یکی از معروفترین سواحل سنت مارتن می باشد.
قرار گرفتن این باند فرودگاهی در نزدیک ساحل باعث ایجاد تند باد شدید و ماسه می شود و باعث آزار کسانی که از آب ، آبی و بلوری دریا لذت می برند ، می شوند. همین موضوع باعث نگرانی خلبان ها نیز می شود. طول این باند 2179 متر می باشد که بسیار کوتاه است برای فرود امن در این فرودگاه حداقل طول باند باید 2500 متر باشد. این فرودگاه برای هواپیماهای کوچک طراحی شده ولی حجم گردشگران منجر به استفاده از A340S  و A747S شده است.

10 تا از خطرناک ترین فرودگاه های جهان


فرودگاه Paro در بوتان ، کوه های هیمالیا


تنها 8 خلبان در این فرودگاه فرود آمدند!
این باند فرودگاهی با 5/500 متر قله کوه احاطه شده و طول باند تنها 1981 متر می باشد . در این فرودگاه  خلبان باید با سرعت زیاد ارتفاع را کم کند و این کار بسیار دشوار است.

فرودگاه بین المللی Gibraltar

این فرودگاه به احتمال زیاد خطرناک ترین فرودگاه در جنوب اروپاست.فرود در باند فرودگاه سخت نیست اما به علت طراحی جالب آن مقداری خطرناک شده است. خیابان اصلی در این ناحیه ، ونیستون چرچیل ، باند فرودگاه را قطع می کند و زمانی که هواپیمایی قصد فرود در این فرودگاه را داشته باشد ، این خیابان باید بسته شود. یک چراغ ایست در جاده وجود دارد و به ماشین ها می گوید توقف کنند.

10 تا از خطرناک ترین فرودگاه های جهان


ایستگاه هوایی MC Murdo ،جنوبگان


تعداد زیادی به جنوبگان سفر نمی کنند این بدان معناست که زیرساخت این فرودگاه قوی نیست. این باند بسیار کوتاه اما کاملا با یخ پوشیده شده است که باعث انحراف هواپیما در هنگام فرود می شود. در طول سال دما زیر صفر است. در سال 1970 یک هواپیما C121 سقوط کرد و هنوز باقی مانده آن در برف دفن شده است . در این مکان اکثر اوقات هوا تاریک است و خبابانان باید عینک دید در شب استفاده نمایند.

10 تا از خطرناک ترین فرودگاه های جهان


فرودگاه Medeira در پرتقال


این فرودگاه یکی از معدود فرودگاه هایی است که توسط مهندسین یک سکو برای فرود هواپیما ساخته شد و محل فرود بین صخره ها و ساحل قرار دارد. خلبانان فضای کافی برای فرود را ندارند.زمانی که این پروژه برنامه ریزی شد،طراحان متوجه شدند تنها گزینه ساخت مجموعه ای از سکوها در یک جزیره مصنوعی است که به عنوان باند فرودگاه استفاده شود.

10 تا از خطرناک ترین فرودگاه های جهان


MCAS در اوکیناوا


این فرودگاه در اوکیناوا ژاپن قرار گرفته است. نیروی دریایی آن را خطرناک ترین فرودگاه جهان می داند. علت  این که، این فرودگاه بسیار خطرناک است این است که خانه هایی با تراکم بالا در منطقه قرار دارند که در موقعیت های اضطراری باید پاکسازی شوند.

فرودگاه Narsarsuaq در گرین لند

شبیه به فرودگاه جنوبگان سراسر این فرودگاه باغ پوشیده شده است. آب و هوا به طور مداوم باعث ایجاد تلاطم شدید و دید کم می شود و این بادها بر هواپیماها نیز تاثیر می گذارد و امکان دارد آن را جابه جا کند و از مسیر منحرف نماید. همچنین یک آتشفشان فعال در آن نزدیکی است و به طور معمول خاکستر در هوا پراکنده می سازد.

10 تا از خطرناک ترین فرودگاه های جهاناشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی