آژانس مسافرتی یاسمین سیرآسیا | خرید تور مسافرتی و رزرو هتل

چطور سفر کنیم که بیماری به سراغمان نیاید؟

22 آبان ، 1398
یاسمین سیر

آیا می خواهید نیمی از تعطیلات خود را به علت بیماری از دست ندهید ؟ بهترین کاری که میتوانید انجام دهید پیشگیری از بیماری در سفر است. یاسمین سیر در این مقاله چندین کار که باعث بیماری شما میشود نام برده شده از آنها دوری کنید تا بتوانید سفر خوبی داشته باشید.

چطور سفر کنیم که بیماری به سراغمان نیاید؟

مقدار زیادی از شیر آب ، آب بنوشید : نوشیدن آب از شیر اگر محلی باشید بسیار مناسب است. اما باکتری های موجود در آب شیر در کل جهان، موجود و متفاوت است و باعث بیماری های زیادی می شود. بهترین روش برای جلوگیری از این موضوع خرید و نوشیدن آب بطری و آب معدنی است. در بیشتر موارد آب بطری به اندازه کافی فیلتر شده است که حتی برای معده های ضعیف نیز مشکل ایجاد نمی کند.همچنین یخ ها نیز از آب شیر ساخته شده اند پس از آنها نیز استفاده نکنید. این نکته بیشتر مربوط به مسافرت های بین المللی است. استانداردهای آب در اکثر ایالات متحده آمریکا به شما امکان این را می دهد که این توصیه را نادیده بگیرید.

مواد غذایی شسته شده با آب شیر را نخورید : به همین ترتیب که گفته شد اگر مواد غذایی را بخورید که با آب شیر شسته می شوند نیز در برابر همان باکتری ها آسیب پذیر هستند. 

آب بنوشید مخصوصا در هنگام پرواز : بدن شما برای انجام هر کاری به آب احتیاج دارد ، کم آبی بدن شما را در مقابله با میکروب ها آسیب پذیرتر می کند. به خاطر داشته باشید که نوشیدنی هایی مانند الکل و قهوه گزینه مناسبی برای این موضوع نمی باشند.

چطور سفر کنیم که بیماری به سراغمان نیاید؟

رژیم غذایی خود را تغییر ندهید : خوردن و نوشیدن در سفر یکی از جذاب ترین بخش های آن می باشد. اما تغییر بیش از حد رژیم غذایی باعث آزار و اذیت شما در سفر میشود.

غذاهای پوست کنده یا پخته شده بخورید : اگر به سلامت غذا شک دارید غذای جوشانده شده یا پوست گرفته شده میل کنید. با جوشاندن اکثر میکروب ها کشته می شوند.

خواب کافی داشته باشید : در هنگام پرواز خواب بهترین گزینه برای شما می باشد. 

دستان خود را ضدعفونی کنید : به شما پیشنهاد نمی کنم که بعد از لمس هر چیز جدیدی دستانتان را ضدعفونی کنید اما پیشنهاد می کنم بعد از اینکه بچه ها در زمین بازی ، بازی کردن و قبل از خوردن غذا دستانتان را حتما ضدعفونی کنید.

از ضد آفتاب استفاده کنید : بسیاری از مشکلات میتواند به علت قرار گیری در معرض نور خورشید باشد و مشکلات پوستی و خارش و آفتاب زدگی را منجر می شود.

در آب های کثیف شنا نکنید : حضور مردم در آب های محلی دلیلی بر تمیزی آنها نیست ماهی ها ، خالی شدن آب های کثیف در رودها و... باعث عفونت و بیماری های مختلفی می شوند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی