آژانس مسافرتی یاسمین سیرآسیا | خرید تور مسافرتی و رزرو هتل

چین در حال ساخت صدها فرودگاه

21 آبان ، 1398
یاسمین سیر

در زمان کم تر از یک دهه، چین به یک کشوری که شهروندان اش به مقاصد و نقاط مختلف جهان پرواز می کنند تبدیل شده است.

چین در حال ساخت صدها فرودگاه

بزرگترین بازار حمل و نقل هوایی جهان

در حالی که چین در حال گذر از ایالات متحده به عنوان بزرگترین بازار سفر هوایی جهان در سه سال آینده است ولی هنوز نیازمندی این کشور به حمل و نقل هوایی به صورت نمایی از ادامه می یابد. برای تامین این نیازمندی دولت میلیاردها میلیارد دلار در فرودگاه هزینه می کند و کشور را مستقیما به شبکه حمل و نقل جهانی وصل می کند.

در حال حاضر چین حدود 235 فرودگاه دارد ، اما با توجه به اینکه بسیاری از آنها توانایی افزایش تعداد مسافر و پرواز را در آینده ندارند ، مقامات دولتی تخمین می زنند تا سال 2035 حدود 450 فرودگاه در سراسر کشور مورد نیاز می باشد.  تحلیل گران حمل و نقل هوایی پیش بینی می کنند که چین یک چهارم کل مسافران هوایی جهان را اداره می کنند.

چین در حال ساخت صدها فرودگاه

چونگ کودک لا ، مدیر سیاست و تحقیقات هوانوردی دانشگاه چین در هنگ کنگ می گوید این گسترش حمل و نقل هوایی باعث رونق تولید اقتصادی نیز می باشد. او می گوید دولت به دنبال پیشبرد است ، نه تنها برای برآوردن تقاضای فعلی بلکه برای تحریک تقاضای آینده برای حمل و نقل هوایی است. در حالی که بخش اعظم این گسترش در شهرها و مناطقی در حال وقوع است که بسیاری از مردم خارج از چین ممکن است هرگز نامی از آنها نشنیده باشند. در پکن نیز ساخت و سازها مشهود است. با حرکت به سمت دهه سوم قرن بیست و یکم ، ابرخودروهای فرودگاهی چیز جدیدی نیستند ، اما فرودگاه جدید پکن که توسط زاها حدید و شریک چینی اش طراحی شده از معماری پیشگامانه ای برخوردار است. این باند در سپتامبر 2019 افتتاح شده و دارای 4 باند و به اندازه ی 97 زمین فوتبال می باشد. پایتخت چین مدت هاست که نیاز به یک دروازه جهانی دیگر دارد.

با برخورد بیش از 100 میلیون مسافر در سال 2018 فرودگاه بین الملی موجود پکن اکنون دومین فرودگاه شلوغ جهان پس از فرودگاه بین المللی جکسون آتلانتا است. با باز شدن فرودگاه جدید داکسینگ پکن ، همکاری با شرکت های هواپیمایی مانند ایر چین و... با آن خواهد بود و ظرفیت فرودگاهی این کشور بالا رفته است همچنین از حجم مسافران هوایی کاسته نشده است .شاید تعداد 200 فرودگاه به نظر زیاد باشد ولی در واقع چیزی که مهم است سرعت کار است و این رقم در مقایسه با 5000 فرودگاه عمومی آمریکا چیزی نیست.

چیون کواک لا می گوید : « من فکر نمی کنم گسترش فرودگاه ها بیش از حد زیاد باشد. در نیویورک 3 فرودگاه بین المللی و 5 تا در لندن می باشد و پکن در حال افتتاح دومین ، شانگهای با 20 میلیون نفر جمعیت در حال ساخت سومین فرودگاه و گوانجو با 17 میلیون جمعیت در حال ساخت دومین فرودگاه می باشد.»

براساس اعلام اداره هواپیمایی کشور چین (CAAC) در سال 2018 فرودگاه چین 1/264 میلیارد مسافر داشته و حدود 10/2 درصد بیشتر از 2017 بوده است. در حال حاضر به طور متوسط هشت فرودگاه جدید سالانه در این کشور افتتاح می شوند، اما در چین نگرانی هایی وجود دارد مبنی بر اینکه افتتاح ها در حال حاضر نتوانند انتظارات مدرن را برآورده کنند.

دونگ فاکسین مدیر دپارتمان توسعه و برنامه ریزی CAAC ، در گزارشی که در اواخر سال گذشته منتشر شده بود ، گفت : « خدمات قابل توجهی بهبود یافته است اما فرودگاه های موجود به اندازه کافی نیستند و به طور ناموزون در سراسر کشور توزیع شده اند.»

بخش بزرگی از امکانات آینده در منطقه Yangtze ، منطقه پکن و خلیج بزرگ ماکائو هنگ کنگ و همچنین شهر چونگ کینگ واقع خواهد شد. این مناطق جز مناطقی هستند که بیشترین جمعیت را دارند اما تنها به چند فرودگاه هوایی متکی هستند. در سال های آینده هر یک از آنها کلاس های جدید جهانی برای تامین ترددهای خود خواهند داشت. به عنوان مثال فرودگاه بین المللی چنگدو تیانفو در سال 2020 افتتاح خواهد شد. این دومین فرودگاه چنگدو خواهد بود و باعث کاهش فشار به فرودگاه بین المللی شوانگیو می شود.

چین در حال ساخت صدها فرودگاه

فرودگاه های جدید همچنین در غرب چین ساخته می شوند ، جایی که در حال حاضر امکانات کمتری وجود دارد. این موضوع به توسعه منطقه هم برای تجارت و هم برای گردشگری کمک می کند و همچنین به نفوذ بیشتر پکن به مناطق دورافتاده نیز کمک خواهد کرد.

لا گفت : « دولت برای توسعه اقتصادی در مناطق کمتر توسعه یافته مانند غرب و شمال شرق چین یک استراتژی کاملا واضح دارد. فراهم آوردن پشتیبانی برای توسعه حمل و نقل هوایی مناطق و دستیابی به توسعه اقتصادی متعادل تر بین مناطق ساحلی و مناطق دور افتاده ، بسیار حیاتی می باشد.

برای رزرو تور چین با قیمت مناسب با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

02188505012

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی