آژانس مسافرتی یاسمین سیرآسیا | خرید تور مسافرتی و رزرو هتل

ممنوعیت اسکوترهای برقی در پیاده روهای سنگاپور

20 آبان ، 1398
یاسمین سیر

پس از تعداد فزاینده تصادفات مربوط به اسکوترهای برقی در سنگاپور استفاده از این دستگاه در پیاده روهای این شهر ممنوع اعلام شده است.

لام بین مین وزیر حمل و نقل در پارلمان گفت : « تا 31دسامبر 2019 هشداری برای سواران می باشد. اما پس از 1 ژانویه 2020، قوانین سختگیرانه اعمال می شود. و همچنین افزود کسانی که در مسیر پیاده روی سوار بر اسکوتر شوند به جریمه 1472 دلاری و یا تا 3 ماه حبس محکوم خواهند شد. »

ممنوعیت اسکوترهای برقی در پیاده روهای سنگاپور

انتظار میرود که سایر دستگاه های الکتریکی شخصی ، مانند دوچرخه های برقی نیز تخت این حکم قرار گیرند. این اقدام اندکی بعد از مرگ یک خانم 65 ساله انجام شد که در اواخر سپتامبر با یک اسکوتر برقی در حالی که بر دوچرخه خود سوار بود تصادف کرد. بر طبق گزارشات وی به علت ضربه مغزی چند روز بعد در بیمارستان درگذشت. سنگاپور تنها شهری نیست که این ممنوعیت را دارد بلکه فرانسه نیز دارای همین قانون در مورد اسکوترهای برقی می باشد.

وزیر لام بین گفت : « راحتی اسکوترهای الکترونیکی برای رفت و آمد و خدمات تحویل غذا باعث افزایش سریع آنها در حدود 100/000 دستگاه در سراسر شهر شده است. به همین علت نیازمند قوانین ، محدودیت های سرعت و... می باشند. وی افزود حدودا 370 متخلف در ماه به علت نقض قوانین اسکوتر دستگیر می شوند و منجر به افزایش تصادفات شده اند.»

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی