آژانس مسافرتی یاسمین سیرآسیا | خرید تور مسافرتی و رزرو هتل

خوشمزه ترین غذاهای مکزیکی

16 آبان ، 1398
یاسمین سیر

مکزیک در بین مقاصد محبوب گردشگری جهان قرار دارد و علاقه مندان به خورشید و غذا از آن دسته افرادی هستند به این مقصد جذب می شوند. اگر شما به اندازه کافی خوش شانس بودید و برنامه ریزی سفر به این مکان را داشتید حتما ده غذایی که یاسمین سیر به شما معرفی می کند امتحان کنید. بدون امتحان کردن غذاهایی که به شما معرفی می کنیم مکزیک را ترک نکنید.

1- چیلا کیله (chilaquiles)

بشقاب صبحانه محبوب و قدیمی که نان ذرت تفت داده شده و به شکل مربعی بریده می شود و با سالسا قرمز و سبز نیز تزیین میگردد. سپس با املت یا نیمرو و مرخ پخته و خرد شده به همراه پنیر و خامه میل می کنید. چیلا کیله همچنین با خوراک لوبیای پخته شده (مکزیکی) نیز سرو می شود.

خوشمزه ترین غذاهای مکزیکی
2- پوزوله (pozole)

امروزه این غذا با مرغ، گوشت خوک و سبزیجات درست می شود. این غذا از ذرت پوست کننده با ادویه و گیاهان متنوع درست می شود. روش طبخ سنتی این غذا به این صورت بوده که ساعت ها جوش داده می شده است، حتی به مدت یک شب ، بعد از آماده شدن آن با کاهو ، پیاز ، لیمو و فلفل خرد شده بر روی آن سرو می شود.

خوشمزه ترین غذاهای مکزیک

3- تاکو الپاستور (Tacos al pastor)

این غذای تاریخی یکی از محبوب ترین انواع تاکو است که منشا آن به دهه 30-1920 میلادی برمیگردد . و با ورود مهاجران لبنانی و سوریه به مکزیک وارد آنجا شده است. برای درست کردن تاکو الپاستور که به معنای چوپان است ، نوارهای نازک گوشت خوک با نان ذرت نیاز می باشد.که با پیاز و برگ گشنیز و آناناس سرو می شود.

خوشمزه ترین غذاهای مکزیکی
4- توستادا (Tostadas)

به معنای واقعی این غذا هم ساده و هم خوشمزه است شامل نان ذرت سرخ شده در روغن تا جایی که طلایی شود و با چیزهای متفاوت تزئین و پر می شود. یکی از محبوب ترین آنها خوراک لوبیای مکزیکی ، پنیر، گوشت پخته شده و غذاهای دریایی می باشد. 

خوشمزه ترین غذاهای مکزیکی

5- چیلی نوگادا (Chiles en nogada)

این غذا باعث بالا رفتن پرچم مکزیک شده است. چیلی نوگادا یکی از محبوب ترین غذاهای میهن پرستانه به شمار می رود به علت اینکه داخل فلفل سبز (poplano) با مخلوطی از گوشت خرد شده و میوه و ادویه پر می کنند و نشان دهنده رنگ سبز پرچمشان است. و سس خامه ای با طعم گردو نشانه رنگ سفید و دانه های انار نشانه رنگ قرمز پرچم آنهاست.

خوشمزه ترین غذاهای مکزیکی

6- ایلوته (Elote)

معمولا در هر گوشه ای از مکزیک نام ذرت روی ذغال را خواهید دید به روش قدیمی ذرت را میپزند و یک چوب از داخلش رد می کنند تا به شکل بستنی نوش جان کنید و یا گاهی دانه های آن را جدا می کنند و در ظرف می ریزند و به همراه نمک ، پودر فلفل ، لیمو ، کره ، پنیر ، سس ماینوز و خامه ترش سرو می کنند.
خوشمزه ترین غذاهای مکزیکی

7- اینچیلادا (enchiladas)

قدمت اینچیلادا به زمان مایانها بازمیگردد وقتی که مردم دره مکزیک نان ذرت را به دور ماهی های کوچک می پیچیدند .امروزه نان ذرت و آرد توریتا با گوشت ، پنیر ، غذاهای دریایی ، حبوبات و سبزیجات پر میشود. و سپس در داخل سس چیلی قرار داده می شود و به عنوان یک صبحانه علی مکزیکی آماده خوردن می شود.
خوشمزه ترین غذاهای مکزیکی

8- موله (Mole)

سس محبوب در پخت غذاهای مکزیکی است. هزاران مدل از موله را میتوان درست کرد و همه آنها از 20 مخلفات شامل یک یا بیشتر از انواع فلفل های چیلی و همه آنها نیاز به هم زدن به مدت طولانی را دارند. محبوب ترین موله ، مولۀ پاپلانو ، سس قرمز رنگ که با مرغ و بوقلمون سرو می شود.
خوشمزه ترین غذاهای مکزیکی

9- گوا کاموله (Guacamole)

گوا کاموله بدون شک یکی از محبوب ترین سس ها در مکزیک است. اما تعداد کمی از مردم می دانند که این زمان آزتک برمیگردد. این سس از آووکادو له شده ، پیاز ، سیب زمینی ، شربت لیمو و فلفل چیلی و گاهی دو حبه سیر درست می شود. و بر روی نان توریتا و یا کنار بشقاب ماهی سرو می شود.
خوشمزه ترین غذاهای مکزیکی

10- تاماله (Tamales)

تاماله در ابتدا در زمان آزتک و مایان درست می شده که برای رسیدن مواد غذایی مغذی قبل از رفتن به جنگ استفاده می شده است. در برگ موز یا پوست صفت ذرت با گوشت و پنیر و میوه ، سبزیجات ، فلفل چیلی و موله پر می شود. برای نوش جان کردن تاماله پوست روی آن را جدا کنید.

خوشمزه ترین غذاهای مکزیکی

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی