آژانس مسافرتی یاسمین سیرآسیا | خرید تور مسافرتی و رزرو هتل

بهترین هواپیماهای مسافربری جهان

11 آبان ، 1398
یاسمین سیر

هنگام تصمیم گیری برای پرواز یا سفر معیارهای زیادی وجود دارد. بدون شک هزینه یک عامل مهم می باشد و همچنین زمان بندی نیز بسیار مهم می باشد و گاهی شاید برای شما خطوط هوایی هم اهمیت داشته باشند. اگر به مسافت طولانی سفر میکنید حتما باید به هواپیمای خود نیز توجه کنید. قطعا مدل هواپیما که با آن پرواز می کنید تفاوت ایجاد می کند. هواپیماهای جدید تمام مدت خدمات ارائه می دهند ، اما مدلهای قدیمی تر از رده خارج شده اند و گاهی به موزه های هوانوردی تعلق میگیرند و یا تبدیل به هتل و رستوران می شوند. طراحی های مدرن هواپیما در حال بهبود شرایط مسافران می باشد.

بهترین هواپیماها کدام اند ؟

3 مدل از بهترین هواپیماها : بوئینگ 787 دریم لاینر-ایرباس A350 و ایرباس A380 می باشد.

بهترین هواپیماهای مسافربری  جهان

✈️ بوئینگ 787 دریم لاینر :

اولین پرواز 2011

صندلی : 335-242 مسافر

دریم لاینر یا بوئینگ 787 دارای ویژگی های مختلف و ابتکاری است که باعث راحتی کابین ها شده است. تهویه مطبوع به تنظیم دمای کابین کمک می کند و فشار و رطوبت هوا از طریق یک سیستم تصفیه گازی کنترل میشود. این کار همراه با کاهش سر و صدای موتور و نورپردازی LED ، به مسافران کمک می کند تا با آرامش و بدون جت لگ به مقصد خود برسند. پنجره های کم نور این هواپیما حدود 65 درصد بزرگتر از استاندارد هستند و به مسافران اجازه می دهند تا با لمس یک دکمه نور را خاموش کنند.

این امر به مسافر احساس سبکی میدهد و اگر فرد خوش شانسی باشید و صندلی کنار پنجره بنشینید نمای عالی خواهید داشت. اگر قصد دارید در این هواپیما بخوابید باید بدانید که کمی روشن تر از دیگر هواپیماهاست، بنابراین بوئینگ برای پنجره ها یک سیستم برای تاریک کردن دستی نیز قرار داده است. کامپوزیت هایی که در ساخت این هواپیما استفاده شده است باعث صرفه جویی در مصرف انرزی شده است و از نظر اقتصادی به صرفه تر می باشد.

بهترین هواپیماهای مسافربری  جهان

✈️ ایرباس A350:

اولین پرواز : 2015

صندلی : 366-280

ایرباس A350 در ژانویه 2015 به پرواز درآمد و با خطوط هوایی قطر وارد همکاری شد. سقف بلند ، صندلی های راحت ، فشار تنظیم شده داخل کابین احساس راحتی بیشتری به مسافران می دهد. رقیب بوئینگ 787 دارای چندین ویژگی مشابه می باشد، از جمله موتور آرام و روشنایی محیط ، همچنین از کیفیت هوا بالایی برخوردار است و هوا هر 2 تا 3 دقیقه یکبار تازه می شود و باعث می شود درجه حرارت و رطوبت ثابت بماند. برخلاف 787 پنجره های این هواپیما کوچک هستند و با خاموش شدن لامپ ها فضا تاریک می شود. همانند بوئینگ 787 با استفاده از مواد وزن کم صرفه جویی در مصرف انرژی و سوخت دارد و همچنین طراحی بال های هواپیما الهام گرفته از بال پرنده هاست که وقتی فشار هوا افزایش می یابد نیروی دراگ کم میشود و کارایی بالا می رود و مصرف سوخت کاهش می یابد.

بهترین هواپیماهای مسافربری  جهان

✈️ ایرباس A380:

اولین پرواز : 2007

صندلی : 830-525 مسافر

تجمل و راحتی در هواپیمای A380  برای شما کنار هم قرار دارند. این هواپیما بزرگترین هواپیمای تجاری در حال استفاده و محبوب است. این هواپیما انعطاف پذیری در چیدمان کابین خود دارد خطوط هوایی امارات و قطر ایرباس A380 را به یک هواپیمای کلاس اول تبدیل کرده اند. این هواپیما به بار و دوش های اسپا مجهز است. این هواپیما 125 سوئیت مربعی ، حمام و اتاق خواب دونفره و سالن  مجهز می باشد. ایرباس A380 به دلیل ویژگی های خاص باعث کاهش نویز می شود و بسیار آرام است. این هواپیما بسیار سریع است و با سرعت 900 کیلومتر در ساعت حرکت می کند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی