آژانس مسافرتی یاسمین سیرآسیا | خرید تور مسافرتی و رزرو هتل

سوغاتی های ویتنام

04 آبان ، 1398
یاسمین سیر
تگ ها : ویتنام

ویتنام کشوری است که میتواند فرصتی برای تجربه زیبایی های نفس گیر و کشف فرهنگ جدید برای شما داشته باشد. در هر کشوری لیستی از کالاهای خاص که گردشگران آن ها را به عنوان سوغات خریداری می کنند وجود دارد و ویتنام نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد.در اینجا لیستی از سوغات که شما در سفر به ویتنام میتوانید برای خانواده و دوستان خود تهیه کنید در اختیار شما قرار می دهیم. 

سوغاتی های ویتنام

 1. ابریشم

  در ویتنام میتوانید روسری های ابریشمی زرق و برق دار را پیدا کنید و این مورد یکی از محبوب ترین سوغات این کشور است. بهترین مکان برای خرید ابریشم روستای هانوی می باشد. ابریشم یکی از معروف ترین سوغاتی ها در ویتنام است.

  سوغاتی های ویتنام

 2. سرامیک

  محصولات سرامیکی یکی دیگر از سوغاتی های محبوب در ویتنام می باشد. تنوع و زیبایی که میتوانید در این محصولات پیدا کنید و به دقت انتخاب کرده و در جابه جا کردن آنها دقت لازم را داشته باشید. شما میتوانید گلدان های سرامیکی در اندازه ، شکل و رنگ های متنوع پیدا کنید تمامی وسایل سرامیکی توسط افراد آموزش دیده ویتنامی ساخته شده است که هنوز به روش های سنتی پایبند هستند.

  سوغاتی های ویتنام

 3. محصولات چوبی و بامبویی :

  بامبو و محصولات چوبی در ویتنام همه با دست ساخته شده و در رنگ های متنوعی وجود دارد. شما میتوانید کلاه های زیبا با حکاکی های بامبو یا کاسه های سالادی، سینی ، سبد و سایر وسایل که از چوب بامبو و کلا چوب ساخته شده است، خریداری کنید.
  سبدهای بامبو یکی دیگر از تخصص های ویژه مردم ویتنام می باشد. جدا از ارزان بودن این محصولات از نظر زیست محیطی نیز سازگارتر می باشند.

  سوغاتی های ویتنام

 4. نقاشی های ابریشم:

  نقاشی های ابریشم در ویتنام محصولی بسیار منحصر به فرد است و یک شکل هنری از صنعتگران ساکن در آنجا را به تصویر می کشد. مضامین عرفانی، ساده و شاعرانه ای که در نقاشی های ابریشم به کار رفته است، این آثار را جذاب تر می کند . در این نقاشی ها از رنگ و پارچه های ابریشمی طبیعی به عنوان زمینه استفاده می شوند که معمولا رنگارنگ هستند. چنین نقاشی هایی را میتوانید در آویزهای دیواری، روسری و حتی روی لباس های سنتی بلند پیدا کنید.

  سوغاتی های ویتنام
 5. سازهای موسیقی:

  سازهای موسیقی که در آنجا دست ساز هستند شامل زایلوفون و فلوت بامبو هستند، می باشند. حمل این وسایل بسیار آسان است و میتواند یک گزینه ی مناسب سوغاتی برای دوستداران موسیقی باشد.

  سوغاتی های ویتنام

 6. قلاب دوزی و گلدوزی ویتنامی

  هنری دیرین که تا حد زیادی از تکنیک های چینی استفاده می کند و گفته می شود در حدود 8 تا 10سال میتوان در این هنر استاد شد. شما میتوانید از یک موزه اختصاص داده شده برای گلدوزی را دیدن کنید و در آنجا دوزنده ای  قلاب دوزی و گلدوزی می کند را ببینید و از تسلط و کارایی آن متحیر خواهید شد. در سفر به ویتنام خرید حداقل یک قطعه گلدوزی شده را فراموش نکنید.

  سوغاتی های ویتنام

 7. Gouc Moc:

  Gouc Moc یا پاپوش چوبی برای مردان و زنان ویتنامی است. زنان ویتنامی اینها را با لباس های سنتی Ao Dai می پوشاند. استفاده از این وسیله کم شده است ولی در بعضی از فروشگاه ها می توانید  آنها را تهیه کنید.

  سوغاتی های ویتنام

 8. کلاه های مخروطی :

  کلاه های مخروطی نمادی از ویتنام هستند و همچنین به عنوان محافظ و چتر در هنگام باران و آفتاب در تابستان مورد استفاده قرار می گیرند. کلاه های مخروطی در تنوع بالا وجود دارند و میتوانید به عنوان یک سوغات خریداری کنید.

  سوغاتی های ویتنام

 9. Ao Dai :

  این لباس به عنوان یک پوشاک ملی زنانه در ویتنام شناخته شده است، این مدل لباس بلند و پوشیده است سبک و نوع پوشش در طول سالها ممکن است تکامل پیدا کند اما در ویتنام هنوز هم این نوع پوشش مرسوم می باشد.
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی