آژانس مسافرتی یاسمین سیرآسیا | خرید تور مسافرتی و رزرو هتل

بزرگترین موزه های هنری و تاریخی در جهان

22 مهر ، 1398
یاسمین سیر

موزه های هنری فضای لازم را برای نمایش طیف گسترده ای از هنر،مجسمه و نقاشی را ارائه میدهند. این ساختمان ها ممکن است به صورت عمومی یا خصوصی باشند و اغلب میزبان فعالیت های دیگر مثل کنسرت و نمایش نیز میباشند.

در سفر به هر شهر یا کشوری تحقیق در رابطه با موزه ها و اماکن تاریخی مقصد مورد نظر همیشه جزء اولویت های هر شخص است و این نکته در سفر به خارج از کشور توسط تورهای خارجی بیشتر حائز اهمیت است، با یاسمین سیر همراه باشید تا بزرگترین موزه های هنری و تاریخی جهان را به شما معرفی کنیم:

1-موزه لوور 

موزه لوور که در پاریس ،فرانسه واقع شده است بزرگترین موزه هنری در جهان با مساحت 782/910 فوت مربع میباشد. این موزه یکی از بناهای تاریخی پاریس به شمار می آید و بخشی از کاخ لوور میباشد. این بنا در قرن 12 ام ساخته شده است. این بنا قبل از تبدیل شدن به اقامتگاه سلطنتی یک قلعه بوده است.دز زمان پادشاهی لوور در سال 1692 این مکان را قسمت آموزش هنر دانسته و صد سال بعد موزه لوور با 537 نقاشی افتتاح شد. امروزه 38/000 آثار هنری در این مجموعه قرار دارد .موزه لوور یکی از موزه های پر بازدید که در حدود 7/4 میلیون نفر سالانه بازدید کننده دارد.

2-موزه هرمیتاژ

موزه هرمیتاژ استیت در سنت پترزبورگ،روسیه واقع شده و دومین موزه بزرگ جهان میباشد. فضای این بنا 719/840 فوت مربع میباشد. همچنین این موزه یکی از قدیمی ترین موزه های جهان میباشد که در سال 1754 ساخته شده و در سال 1852 به دسترس عموم رسیده است.

این مجموعه شامل 5 ساختمان مجزا میباشد:تئاتر هرمیتاژ،هرمیتاژ کوچک، هرمیتاژ قدیمی ،هرمیتاژ جدید و کاخ زمستانی . موزه هرمیتاژ مجموعه ای با بیش از 3 میلیون آثار هنری شامل بزرگترین کلکسیون نقاشی جهان میباشد.

 

3-موزه ملی چین

سومین موزه بزرگ جهان موزه ملی چین میباشد.این موزه در پکن،چین با مساحت 700/000 فوت مربع میباشد. این موزه بعد از موزه انقلاب  چین و موزه تاریخ چین در سال 1959 ساخته شده است.موزه ملی چین دارای 1/05 میلیون اثر در مجموعه خود میباشد و سنگین ترین قطعه برنز با وزن 1836 پوند میباشد. این موزه در یک ساختمان 4 طبقه با 28 سالن نمایشگاهی قرار گرفته است.

4-موزه متروپولیتن

چهارمین موزه بزرگ جهان موزه مترو پولیتن در نیویورک با مساحت 633/100 فوت مربع میباشد. این موزه در فوریه سال 1872 در خیابان پنجم واقع شده است.این موزه در ساختمانی است که 20 برابر بزرگتر از اصل آن میباشد و در نزدیکی پارک مرکزی قرار دارد.در این موزه بیش از 2 میلیون اثر هنری در 16 قسمت متفاوت قرار دارد. مجموعه ی اصلی این موزه شامل آثار مصر باستان ،هنر اسلامی ،نقاشی های اروپایی  و یونانی و هنر رومی میباشد. این موزه به علت کلکسیون وسایل موسیقی نیز شهرت دارد. در سال 2016 موزه متروپولیتن حدود 6/7 میلیون نفر بازدیدکننده دارا بوده است.

5-موزه واتیکان 

این موزه تاریخی و مذهبی در شهر واتیکان ،ایتالیا واقع شده و جز قدیمی ترین موزه ها میباشد. این موزه در سال 1506 افتتاح شده است. این موزه شامل 70/000 اثر هنری میباشد. سالانه 6 میلیون نفر از این موزه بازدید میکنند.

6-موزه ملی توکیو 

این موزه به عنوان قدیمی ترین موزه ملی ژاپن به حساب می آید،بزرگترین موزه هنر در ژاپن نیز میباشد و یکی از بزرگترین موزه های جهان نیز میباشد. این موزه مجموعه ای از کارهای هنری ،فرهنگی ازآسیا می باشدو بر هنر باستان ژاپن وآسیا در زمان جاده ابریشم تکیه دارد. این موزه بزرگترین مجموعه ی هنر یونانی -بودایی نیز میباشد.

7-موزه ملی انسان شناسی 

موزه ملی انسان شناسی یک موزه بین المللی در مکزیک میباشد.یکی از بزرگترین و پر بازدیدترین موزه ها نیز در مکزیک به شمار میرود.این موزه شامل آثار باستانی و مردم شناسی قابل توجهی از میراث قبل از کلمبیا مکزیک مانند سنگ خورشید و مجسمه آزتک میباشد. این موزه یک گنجینه ملی و نمادی از هویت این ناحیه و همچنین یک شاهکار علمی و سیاسی است.

8-موزه ویکتوریا و آلبرت 

موزه ویکتوریا و آلبرت در لندن یکی از بزرگترین موزه های هنرهای تزئینی و طراحی مجسمه میباشد. این مجموعه شامل 2/27 میلیون اثر هنری است و در سال 1852 تاسیس شده و از روی نام ملکه ویکتوریا و پرنسس آلبرت نامگذاری شد. این موزه شامل موزه ملی تاریخی،موزه علمی ،سالن تشریفاتی آلبرت و کالج امپریال لندن میباشد.این موزه 5/1 هکتار است و 145 گالری را در بر دارد و حدود 5000 اثر هنری در برگرفته است.

9-موزه ملی کره 

موزه ملی کره موزه تاریخی و هنری در کره جنوبی است و یک سازمان فرهنگی به شمار می آید.از زمان تاسیس در سال 1945 این موزه متعهد شده است که مطالعات و فعالیت های پژوهشی مختلف در زمینه های  باستان شناسی ، تاریخی و هنری را انجام دهد. این موزه سالانه 3 میلیون بازدید کننده به خود جذب میکند و همین موضوع باعث شده شده است که به یکی از پربازدیدترین موزه های آسیا و جهان تبدیل شود.

این موزه دارای سه طبقه میباشد. طبقه همکف دارای باغ گیاهان بومی ،آبشار ها و استخرها ،مجموعه ای از بت خانه ها،مجموعه فانوس ها میباشد. طبقه اول آن 4500 اثر ،طبقه دوم 890 اثر و طبقه سوم 630 اثر هنری دارا میباشد.

10-موزه آرت شیکاگو

موزه هنر شیکاگو در سال 1879 در پارک گرنت شیکاگو تاسیس شده است.این موزه یکی از قدیمی ترین و بزرگترین موزه های آمریکا میباشد. این موزه سالانه 1/5 میلیون نفر بازدید کننده دارد.مجموعه اصلی شامل 300/000 اثر هنری میباشد. به علت گسترش این مجموعه چندین ساختمان به این مجموعه اضافه گردید.جدیدترین قسمتی که به این مجموعه اضافه شده توسط رنزوپیانو طراحی شده است که در سال 2009 افتتاح گردید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی