آژانس مسافرتی یاسمین سیرآسیا | خرید تور مسافرتی و رزرو هتل

راهنمای استفاده از پول در ترکیه

18 مهر ، 1398
یاسمین سیر

مردمی که قصد عزیمت به کشور ترکیه را دارند در ابتدا در مورد پول اطلاعات کسب می کنند. اطلاعاتی در مورد ارز ، نرخ ارز ،بودجه قبل از سفر باید بدانید.تیم ما در آژانس هواپیمایی یاسمین سیر به شما توصیه می کنند قبل از سفر به ترکیه توسط تور ترکیه حتما این مطلب را بخوانید.

پول رایج در ترکیه چیست؟

پول رایج ترکیه لیر است، گاهی در بعضی مکان ها هنوز از مخفف TL برای لیر استفاده می کنند و در بانک ها و شرکت های اعتباری TRY را خواهید شنید. لیر جدید ترکیه جایگزین ارز قدیمی شد.اسکناس های لیر ترکیه در شش فقره 200و100و50و20و10و5 درآمده اند. هر کدام رنگ خاص خود را دارند ، مراقب باشید زیرا 5 لیر و 50 لیر به طرز چشمگیری مشابه هستند. سکه های معروف به Kurus در فقره های 5و10و24و50 هستند.

راهنمای استفاده از پول در ترکیه

بهترین مکان برای تبدیل پول در ترکیه کجاست ؟

نرخ ارز هر روز در نوسان است اما در حال حاضر خارجی ها توافق خوبی دارند. از تبدیل پول خود در فرودگاه های کشور خود اجتناب کنید زیرا نرخ کمسیون سنگین است و اگر در ترکیه پول مبادله کنید ، کمسیون کمتر می شود. بنابراین وقتی به ترکیه رسیدید چند گزینه دارید ، بانک ها ، صرافی ها و گاهاً فروشگاه های جواهر و آژانس های مسافرتی برای تبدیل پول به شما خواهند کرد. در بانک ها و صرافی ها معمولا باید گذرنامه خود را همراه داشته باشید و همچنین در این مکان ها نرخها بهتر هم هستند.البته اگر مبلغی که تبدیل می کنید قابل توجه است ارزش این را دارد که وقت خود را بگذارید و  به جای فروشگاه ها و آژانس ها که دسترسی بهتری دارند به بانک ها یا صرافی ها بروید.

آیا از یورو ، دلار و پوند انگلیس می توان استفاده کرد ؟

مغازه های توریستی ، رستوران ها و آژانس های مسافرتی اکثر ارزها را می پذیرند . منطقه آنتالیا که مورد علاقه اروپایی ها است حتی قیمت های یورو را به نمایش می گذارند . اماکن توریستی استانبول نیز ارزها را می پذیرند.

استفاده از پول در ترکیه : ATM

در ترکیه به عنوان Bank Amatik شناخته می شوند،برای برداشت یورو، دلار،لیر و پوند انگلیسی اعتماد به دستگاه ATM راحت تر و امن تر است. اما قبل از عزیمت از کشور خود ، به بانک خود اطلاع دهید که شما به ترکیه سفر می کنید در غیر این صورت ممکن است به دلیل فعالیت مشکوک ، حساب شما را مسدود کنند. در مورد هزینه استفاده از کارت نقدی خود در خارج از کشور نیز سوال کنید. برخی از بانک ها مبادلات خارجی را برای سایرین انجام نمی دهند. حد مجاز روزانه که می توانید برداشت کنید همان مقداری است که در کشور خود مجاز هستید. برخی از دستگاه های ارز خارجی نمی دهند. تعداد زیادی کلاه برداری در اطراف دستگاه ها هستند از کسی کمک نگیرید و اجازه ندهید کسی شماره رمز شما را ببیند.

استفاده از چک های مسافرتی و کارت های اعتباری در ترکیه 

از استفاده از چک های مسافرتی در ترکیه خودداری کنید. آن ها قدیمی هستند ، بسیاری از مکان ها دیگر آن ها نمی پذیرند.

انتقال پول به داخل و خارج از ترکیه

یکی از راه ها برای انتقال پول به داخل و خارج از کشور از طریق شرکت تخصصی انتقال ارز فارکس است. این شرکت ها قادر به انتقال وجه شما بین حساب های بانکی هستند اما با هزینه ای بسیار کم تر از استفاده بانکهای خودتان است.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی