آژانس مسافرتی یاسمین سیرآسیا | خرید تور مسافرتی و رزرو هتل

اولین هتل زیرزمینی جهان

15 مهر ، 1398
یاسمین سیر


اولین هتل زیرزمینی جهان در شانگهای چین افتتاح شده است. هتل انتر کانتینتال واندارند شانگهای شرق متروپولیس شانگهای و در نزدیکی کوه های شی مشن و پارک ملی ساخته شده است این هتل در 80 متری زیرزمین ساخته شده است. این هتل 18 طبقه دارد که 16 طبقه ی آن زیرزمین می باشد و 2 طبقه آن کاملا زیر آب می باشد. با یاسمین سیر همراه باشید تا در مورد این هتل بی نظیر اطلاعاتی در اختیار شما قرار دهیم.

اولین هتل زیرزمینی جهان

به عنوان اولین هتل پنج ستاره جهان دارای رکورد جهانی به عنوان هتل زیرزمینی را دارد و در سطح جهان مفهوم « آسمان معکوس » به این طراحی داده شده است. این هتل توسط معمار برج العرب ساخته شده است و ساخت کلی بنا در حدود 10 سال به طول انجامید و 5000 معمار ، مهندس ، طراح و کارگر بر روی این پروژه کار کرده اند.

اولین هتل زیرزمینی جهان

ساخت چنین بنایی با چالش های فروانی از جمله حمل مصالح ساختمانی ، جلوگیری از بروز بلاهای طبیعی و... همراه است . برای حل مشکلات نیاز به راه حل های مهندسی نوین از جمله ساخت آسانسورهای ساختمانی نامنظم می باشد که مشکل نصب نصب آسانسور را بر روی دیوار صخره نامنظم و شیب دار حل کرده است.

اولین هتل زیرزمینی جهان

این هتل دارای مناظر بی نظیر زیرزمینی می باشد هر کدام از 336 اتاق به جز اتاق های زیر آب دارای بالکن با منظره آبشارهایی که دو قسمت دیوارهای سنگفرش در حال ریختن است ، می باشند.بالاترین طبقه ی هتل پشت بامی با پوشش گیاهی سبز رنگ می باشد. از 18 طبقه ی این هتل 16 طبقه زیرزمین و 2 طبقه دیگر آن در عمق آب ها قرار گرفته و و نمایی به آکواریوم دارد. این بنا در حدود 1 بیلیون یوآن هزینه برداشته است. این هتل با اصول سازگار با محیط زیست ساخته شده است و با استفاده از انرژی خورشیدی ، گرمایش و نورپردازی می کند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی