آژانس مسافرتی یاسمین سیرآسیا | خرید تور مسافرتی و رزرو هتل

جشنواره فانوس ها در تایلند

08 مهر ، 1398
یاسمین سیر

در جشنواره فانوس ها آرزوهای خود را به آسمان بسپارید!!!

فستیوال log kra thong که شمع هایی در سبدهایی ساخته شده از برگ درخت موز و چوب بر روی هوا معلق می شوند و همه ساله در اولین ماه کامل ، معمولا نوامبر ، برگزار می گردد. و این فستیوال برای تمام مسافران به جنوب شرق آسیا قابل مشاهده می باشد.

در شمالی ترین شهر چیانگ مای پیچیدگی به این جشن اضافه کرده اند. ولی در بانکوک به جای سبدهای آب فانوس های کاغذی در هوای آزاد رها می شوند. گرچه جشنواره فانوس در همه جای تایلند جشن گرفته می شود ، اما چیانگ مای بهترین و مشهورترین نمایش فانوس را در آسمان می کند. سبدهای شناور بر آب دست ساز با تنه ی درخت موز درست میشود و با برگ موز و گل تزئین می شوند. هنگامی که فانوس یا kar thong خود را در یک رودخانه یا به آسمان رها می کنید ، با آن تمام اتفاقات بد را از خود دور کرده و این کار نمادی از آغازهای جدید می باشد. این جشنواره در بین زوج ها نیز رواج پیدا کرده ، آنها همزمان آرزو می کنند که زندگی شاد در کنار هم داشته باشند و همزمان فانوس خود را آزاد می کنند.

بسیاری از مردم تایلند هدایایی برای ارواح و بودا و یا سکه هایی را در فانوس های خود قرار می دهند ، اما مشخص است که برخی از افراد پس از جشن برای سرقت این سکه ها به رودخانه می روند. جشن ها در غروب آفتاب و در روز ماه کامل آغاز می شود. در سال 2019 لوی کراتونگ از 11 نوامبر تا 13 نوامبر برگزار میگردد. در این جشنوراه تمامی رودخانه ها با سبدهای نیلوفر آبی ، شمع و گل پر می شود. 

جشنواره  فانوس ها در تایلند

چیانگ مای ، سوخوتای و بانکوک بهترین مکان برای بازدید از این جشنواره می باشد ولی در واقع در تمامی کشورها این فستیوال برگزار می گردد. در زبان تایلندی loiy به معنای شناور و krathong به معنای ظرف کوچک است که به طور سنتی از یک تکه درخت موز ساخته شده است. در واقع کراتونگ رها شده بر روی آب تمایل فرد به رهایی از نفرت و عصبانیت را نشان می دهد. این جشنواره یکی از بهترین جشنواره های تایلند به شمار می رود و در ماه کامل نوامبر برگزار می شود تا پایان فصل باران را نشان دهد. 

بعضی از افراد مو و ناخن خود را در کراتونگ قرار می دهند ، این کار نشان دهنده ی رها کردن افکار و اشتباهات گذشته می باشد و یک روشی برای تطهیر کردن ذهن می باشد. علاوه بر فانوس های شناور بر روی آب فانوس های بی شمار با چراغ به آسمان رها می شوند. فانوس های آسمانی به زبان تایلندی khomloi خوانده می شوند. این فانوس ها با کاغذهای برنجی و یک قاب از جنس بامبو و شمع ساخته می شوند. هوای گرم شمع باعث بالا رفتن فانوس از سطح زمین می شود. 

این جشنواره ریشه در بودا دارد و بعضی از مردم معتقد هستند که این جشنواره از هندوستان سرچشمه می گیرد. در واقع با رها کردن فانوس خود بدشانسی و اشتباهات خود را به دست فراموشی می سپارند ، اگر فانوس شان قبل از روشن شدن تاریکی ناپدید شود سال بسیار خوبی خواهند داشت. ولی اگر فانوس شان خراب شود سال پرواز بدختی و بد شانسی برایشان خواهد بود.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی