آژانس مسافرتی یاسمین سیرآسیا | خرید تور مسافرتی و رزرو هتل

مواردی که باید در هنگام پرواز با هواپیما رعایت کنید

07 مهر ، 1398
یاسمین سیر

یاسمین سیر قصد دارد نکاتی که باید در هنگام پرواز با هواپیما باید رعایت کنید را ارائه دهد تا با دانستن این اطلاعات سفری آرام و لذت بخش و بدون دردسر را داشته باشید . با ما همراه باشید:

مواردی که باید در هنگام پرواز با هواپیما رعایت کنید :

1- پرواز با مسیرهای بدون توقف

بیشترین تصادف های هواپیماها در هنگام بلند شدن و فرود هواپیما می باشد با انتخاب پروازی بدون توقف احتمال خطر را در سفر خود کاهش داده و در زمان سفر خود صرفه جویی نمایید.

2- در هنگام پرواز کمربند ایمنی خود را بسته نگه دارید

بسته نگه داشتن کمربند از شما دربرابر صدمات ناشی از تلاطم در پرواز محافظت می کند.

3- به توصیه های مهمانداران هواپیما گوش دهید

دلیل اصلی حضور مهمانداران در هواپیما ایمنی مسافران می باشد ، بنابراین اگر یکی از آنها از شما کاری بخواهد مانند بستن کمربند ایمنی خود ، آن را انجام دهید و بعد سوال بپرسید. همچنین میتوانید اقدامات دیگری برای بهبود ایمنی و راحتی در پرواز انجام دهید مانند پوشیدن لباس راحت.

4- هیچ ماده خطرناکی به همراه نداشته باشید

در لیست طولانی مواد خطرناکی که مجار نیستید با خود به هواپیما ببرید وجود دارد ولی هر عقل سلیم می داند که موادی مثل بنزین ، خورنده ها ، گازهای مسموم و سایر مواد دیگر را نباید با خود در هواپیما ببرید. به علت اینکه لیست مواد ممنوعه برای به خاطر سپردن بسیار طولانی است . شما باید وقت بگذارید تا از معمول ترین مواد ممنوعه که نباید خود به هواپیما ببرید اطلاع پیدا کنید.

5- بگذارید مهماندار نوشیدنی های گرم شما را بریزد

به مهماندارن هواپیما آموزش داده می شود که نوشیدنی های گرم مانند قهوه یا چای را در یک راهرو و شلوغ در هواپیمایی متحرک اداره کنند ، بنابراین به آنها اجازه دهید تا نوشیدنی را برای شما بریزند و آن را به شما تحویل دهند.

6- زیاد ننوشید

جو در کابین هواپیما به علت بالا بودن فشار ، بیشتر از سطح دریا بر همه تاثیر خواهد گذاشت. پس تاثیر الکل که مصرف می کنید را بیشتر می کند. پس سعی کنید نوشیدن الکل را محدود کنید.

7- عقل خود را برای خود نگهدارید

اگر شما در شرایط تخلیه اضطراری قرار گرفتید ، دستورالعمل های مهمانداران و خدمه پرواز را گوش دهید و در اسرع وقت از هواپیما خارج شوید.

8- چراغ قوه به همراه داشته باشید

اگر در شرایط اضطراری منبع نوری در دست نبود چراغ قوه میتواند برای پیدا کردن مسیرتان و دنبال کردن خدمه هواپیما به شما کمک کند.

9- اگر کودک شما کمتر از 40 پوند وزن دارد از صندلی کودک در حین پرواز استفاده نمایید.

10- جلیقه نجات خود را قبل از بلند شدن هواپیما چک کنید.

معمولا در یک محفظه ی پلاستیک در زیر صندلی تان قرار داد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی