آژانس مسافرتی یاسمین سیرآسیا | خرید تور مسافرتی و رزرو هتل

رودخانه سرخ در کوسکو پرو

01 مهر ، 1398
یاسمین سیر

رودخانه خیره کننده در کوسکو تنها یک نمونه از جذابیت های این کشور می باشد. رودخانه ی سرخ در کوسکو در منطقه palqella pucamayu معروف است palquella ( معنای شاخه ی کوچک) و pucamayu( به معنای رودخانه سرخ) می باشد. این آبراه عجیب و غریب قبل از ترکیب با برخی از رودخانه های مناطق دیگر حدود 5 کیلومتر قرمز رنگ می باشد ، و بعد از ترکیب با دیگر آبراه ها رنگ رقیق تر می شود و رنگ بی نظیر خود را از دست می دهد. این شاخه های کوچک متعدد سرانجام در رودخانه ویلکامایائو که از طریق دره کوسکو و گذر از ماچوپیچو عبور می کند ، خالی می شوند . و در پایین تر این رود از وسط دره به نام ponfo de mainque به عنوان رودخانه اروبامبا شناخته می شود و وارد جنگل می شود و سرانجام در رودخانه آمازون ریخته می شوند. 

رودخانه سرخ در کوسکو پرو

طیف رنگی دره های این ناحیه به علت وجود مواد معدنی مختلف در لایه های مختلف می باشد. علت رنگ سرخ این رودخانه وجود ماسه سنگ های حاوی اکسید آهن می باشد. این سنگ های غنی از مواد معدنی هنگام باران از تپه های شسته می شود و آب را به رنگ قرمز یا صورتی (به میزان بارندگی وابسته می باشد) تبدیل می کند. به همین علت رنگ سرخ این رودخانه در فصل های بارش پرو قابل مشاهده می باشد. در اکثر طول سال ، سطح آب رودخانه پایین تر می آید و رنگ آن قهوه ای تیره می باشد.

رودخانه سرخ palcoyo با عبور از تپه های سبز و مزارع تضاد بسیار زیبا و جذابی ایجاد کرده است. در زمان کاوش این رودخانه احساس می کنید وارد یک اثر هنری شده اید و انگار این رودخانه از دنیای دیگری سرچشمه گرفته است. این رودخانه ی زیبا در منطقه canchis در کوسکو قرار گرفته و حدود 3 ساعت از جنوب شرقی کوسکو فاصله دارد.

بهترین زمان برای سفر به کشور پرو فصل های خشک از ماه مه تا نوامبر می باشد ولی برای دیدن رنگ زیبا و جذاب این رودخانه باید در فصل بارش از دسامبر تا آپریل به این منطقه سفر کنید. اگر دوست دارید رنگ خیره کننده این رودخانه را نظاره گر باشید یکی از بهترین زمان های بازدید ماه آپریل می باشد که باران ها کم شده ولی سطح آب رودخانه هنوز بالاست.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی