آژانس مسافرتی یاسمین سیرآسیا | خرید تور مسافرتی و رزرو هتل

عجایب هفتگانه جهان

27 شهریور ، 1398
یاسمین سیر

اگر دوست دارید در مورد لیست عجایب هفتگانه جهان بیشتر بدانید با یاسمین سیر همراه شوید تا عجایب هفتگانه جدید که در سال 2007 توسط یک نظرسنجی که کمپانی swiss برگزار کرد و ده ها میلیون نفر در آن شرکت کرده اند و از بین میراث جهانی یونسکو لیست زیر را در برمیگرند، بپردازیم .

دیوار بزرگ چین 

از سال 220 قبل از میلاد تا 1644 میلادی توسط امپراطوری ها و سلسله های مختلف ساخته شده است. سمبل ملی چین ، دیوار بزرگ چین که در حدود 1800 سال زمان ساخت آن می باشد ، از تعدادی دیوار که به هم مرتبط شده اند ساخته شده است. طراحی دیوار در میان گذرگاه ها و تپه های کوهستانی احداث شده است ، و از استراتژیک زمین طبیعی استفاده می کند. بهترین قسمت حفظ شده دیوار از شرق به غرب استان جنوب شرقی لیائونینگ تا شمال غربی استان گانسو اجرا می شود . سلسله مینگ این بخش ها را از سال 1368 تا 1644 تقویت و نگهداری کرد.

عجایب هفتگانه جهان
تاج محل هند 

از سال 1632 تا 1648 توسط امپراطور مغول شاه جهان ساخته شده است.تاج محل یکی از دستاوردهای مهم معماری امپراطوری مغول است که از 1526 تا 1761 بر بیشتر قاره های هند حاکم بود . در حدود 20000 کارگر طی 16 سال این بنا ساخته شده است. این ساختمان نماینگر سبک معماری مغول که بر تقارن و توازن تاکید دارد ، می باشد . در سال های اخیر تلاش هایی برای مرمت و محافظت از نمای سنگ مرمر عاج از آلودگی صورت گرفته است.

عجایب هفتگانه جهان
پترا | اردن

از قرن 4ام قبل از میلاد تا 2 قرن بعد از میلاد توسط پادشاهان نباتی ساخته شده است. شهر پترا توسط نباتیان ساخته شده است که بیش از 400 سال در دوره وادی موسی زندگی می کردند ، این شهر از لحاظ استراتژیک در امتداد مسیرهای تجارت ابریشم و ادویه قرار دارد.نماهای هلنسیتی در دره ها حک شده و از زمین طبیعی به عنوان راهنما استفاده شده است. امروزه این بناها به علت طغیان و فرسایش ناشی از باد و باران آسیب پذیر شده اند.

عجایب هفتگانه جهان
کولوسئوم | ایتالیا

این بنا در سال های 82-72 و بعد میلاد توسط امپراطوری فلاویان ها و در اولین قرن از سلطنت رومی ها ساخته شده است.کولوسئوم یک آمفی تئاتر با طاق ها و ستون های نیمه ، نمونه ای از نوآوری معماری امپراطوری روم است . به مدت 4 قرن برای گلادیاتورها و نمایش های شکار و همچنین اعدام های عمومی استفاده میشده است. پس از سقوط امپراطوری روم ، از آن به طور موقت به عنوان مجموعه ی مسکونی استفاده شد. زلزله و معدن مواد کولوسئوم باعث تخریب یک سوم از ساختار اصلی این بنا شده است. ترمیم و مرمت این بنا از قرن 19 بیشتر شده است و در سال 2016 ، مرمت سه ساله نمای ساختمان به پایان رسید.

عجایب هفتگانه جهان

تندیس حضرت مسیح | برزیل
این تندیس در سال های 1931-1926 توسط رومی های کاتولیک مجمع الجزایر ریودوجانیرو ساخته شده است. این تندیس یکی از عجایب هفتگانه جدید به شمار می رود و ارتفاع آن 125 فوت می باشد. در زمانی که این تندیس در حال ساخت بود حدود 95 درصد مردم برزیل کاتولیک بودند و تصاویر تندیس برزیل در سراسر کشور پخش می شد. این تندیس 1145 تن ون دارد و بتون قوی شده ساخته شده است. موقعیت آن در بالای کوه 710 متری می باشد که این تندیس را در برابر آب و هوا و رعد و برق آسیب پذیر کرده است. یکی از چالش ها در زمان مرمت این تندیس هماهنگ کردن رنگ شش میلیون کاشی سنگی آن است.

عجایب هفتگانه جهان

چیچن ایتزا | مکزیک
بین قرن 5 تا 13 توسط تمدن مایاتوتیک ساخته شده است . این بنا در حدود 1200 سال بعد از میلاد مرتبط می شود و جز تمدن مایاتوتیک به شمار می رود و بعدها با اتحاد سیاسی شهرهای ماپایان و اوکسمان پیوست.

عجایب هفتگانه جهان

ماچوپیچو | پرو
در اواسط قرن 15ام و توسط ایسناها ساخته شده است. این منطقه در شرقی ترین ارتفاعات کوه آند و احتمالا به عنوان یک عقب نشینی برای امپراطوری اینکان ساخته شده است و یک مکان عمومی نبوده است. ساخت این بنا از اواسط قرن 15یا16 شروع شده است که زمان دقیق آن کاملا مشخص نیست. گرچه امپراطوری اینکان در سال 1532 توسط اسپانیایی ها فتح شد ولی فاتحان این منطقه را پیدا نکردند . سرانجام در سال 1911 این منطقه کشف شد. به منظور حفظ بهتر ساختار این منطقه ، دولت پرو شروع به محدود کردن زمان گردشگری در این محل کرده است.

عجایب هفتگانه جهان

 
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی