آژانس مسافرتی یاسمین سیرآسیا | خرید تور مسافرتی و رزرو هتل

مزایای تولد فرزند در کانادا

26 شهریور ، 1398
یاسمین سیر

تولد فرزند در کانادا 

قوانین ملیت کانادا که توسط citizenship act تعریف میگردد ، تعیین می کند چه کسانی واجد شرایط شهروندی در کانادا می باشند.

شهروندی کانادا از طریق تولد فرزند در کانادا طبق قانون ( jus soli) امکان پذیر می باشد. ( jus soli) به لاتین عبارت the right of soli به معنای حق خاک می باشد. این قانون بیان می کند که هر کسی در یکی از سرزمین های کانادا به دنیا بیاید ملیت و شهروندی این کشور را دارا می باشد. 

امروزه در بسیاری از کشورها مانند ( هند و جزیره مالت) این قانون منسوخ شده است و در یک سری از کشورهای توسعه یافته مانند (استرالیا ، فرانسه ، آلمان ، ایرلند ، نیوزلند ، اسپانیا و انگلستان و...) با مقداری محدودیت (یکی از والدین شهروندی آن کشور را داشته باشند ) درحال اجرا می باشد.

تعداد محدودی از کشورها در سراسر جهان حدود 195 کشور ، امتیاز شهروندی را برای تولد فرزند برای ملیت های خارجی قائل می شوند. هیچ کشور اروپایی قانونی براساس ( jus soli) ندارد. این قانون از قسمت غربی که شامل کانادا و آمریکا می شود ، سرچشمه می گیرد. 

مزایای تولد فرزند در کانادا

امروزه ، کانادا یکی از معدود کشورهای توسعه یافته جهان می باشد که شهروندی فرزندان به دنیا آمده در سرزمین خود را می پذیرد.اگر کودکی در کانادا به دنیا بیاید ، شهروندی کانادا را دریافت می کند. حتی در شرایطی که پدر و مادر کودک نیز شهروندی کانادا را نداشته باشند نیز کودک به صورت اتوماتیک شهروند کانادا محسوب می گردد.افراد غیرمستقیم ، گاهی برای تولد فرزند خود به کانادا می روند تا فرزندشان حق شهروندی این کشور را بگیرد . 


قوانین و مزایای تولد فرزند در کانادا :

1- حق سکونت و یا سفر به کانادا بدون محدودیت زمانی و بدون ویزا.

2- امکان استفاده از مزایایی مثل تحصیل رایگان و مزایای اجتماعی .

والدین کودک به دنیا آمده در کانادا شامل مزایای خاصی نمی شوند و اقامت دائم نخواهند داشت. اگر پدر و مادر تصمیم دارند که با فرزند خود در کانادا بمانند باید با ویزای موقت مثلا ویزای توریستی کانادا ، ویزای تحصیلی کانادا و کاری میتوانند اقدام نمایند.

اکثر پدر و مادرها اکه فرزند خود را در کانادا به دنیا می آورند به کشور خود بازمیگردند تا کودک بزرگ شود و به سن تحصیل برسد و یا توانایی زندگی کردن به تنهایی را داشته باشد و دوباره به کانادا بازمیگردد و زندگی خود را در آنجا می سازد. 

طبق قوانین citizinship act همه ی کودکان به دنیا آمده در کانادا حق خاک و امتیاز شهروندی خواهند داشت به جز فرزندان دیپلمات های خارجی .

3- به صورت ماهانه کمک هزینه برای بزرگ کردن فرزند پرداخت می شود. برای کودک زیر 6 سال 6400 دلار و برای فرزند 6 تا 17 سال سالانه 5400 دلار پرداخت می گردد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی