آژانس مسافرتی یاسمین سیرآسیا | خرید تور مسافرتی و رزرو هتل

پروژه کهکشان سوهو پکن

23 شهریور ، 1398
یاسمین سیر

پروژه کهکشان در مرکز پکن چین با فضای 330/000 مترمربع که شامل دفاتر کار، سرگرمی ، فروشگاه می باشد. این بنا یکی از جاذبه های گردشگری چین می باشد که در سفر به پکن توسط تور چین حتما از این بنای خارق العاده دیدن کنید .
معماری این بنا ترکیبی از پنج حجم پیوسته و جاری است که با استفاده از پل های مجزا پیونده داده شده اند. این حجم ها از همه جهات با یکدیگر سازگار هستند و با ایجاد معماری پانوراما بدون گوشه و تغییر حالت های جذاب و ناگهانی ایجاد می کند. حیاط بیرونی این بنا طبق معماری قدیمی و سنتی چین با فضای باز طراحی شده است. این بنا توسط بلوک های سخت و شکننده ساخته نشده در عوض از جلوه هایی الهام گرفته شده و استفاده شده که حالتی را به نمایش می گذارد که ساختمان حالت روان و جاری به خود بگیرد. 

پروژه کهکشان سوهو پکن

طبقات مخلتف طوری طراحی شده اند که حالت شناوری به ساختمان می دهد. با ورود افراد به لایه های درونی و عمق بیشتر ساختمان ، فضای صمیمی ایجاد می گردد و از همان منطق منسجم منحنی های تو در تو تبعیت می کند. طبقات پایین مربوط به فروشگاه و سرگرمی می باشد و طبقات بالا فضای بیزنس و تجارتی دارند. طبقات بالاتر بار و رستوران و کافه با ویو بسیار زیبا از شهر می باشد. کاربردهای مختلف این ساختمان باعث شده که تمام قشر از آدم ها در این جا حضور داشته باشند و به همین دلیل یک نمادی از شهر پکن شده است . معمار این بنا زاها حدید معمار بین المللی می باشد. معماری این بنا به تنهایی ارزش دیدن و وقت گذاشتن را دارد و زمانی که در این مکان پا می گذارید احساس خواهید کرد که چنین مکانی در فیلم های علمی-تخیلی هم وجود ندارد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی