آژانس مسافرتی یاسمین سیرآسیا | خرید تور مسافرتی و رزرو هتل

خوشمزه ترین غذاهای استانبول

20 شهریور ، 1398
یاسمین سیر

معروف ترین شهر ترکیه از نظر غذا استانبول است. تنوع باور نکردنی ، طعم شگفت انگیز و ظاهر زیبای غذاهای استانبول بر روی مردم سراسر جهان تاثیر گذار و منحصر به فرد بوده است. در این جا شما را با چندین خوراکی خوشمزه استانبول آشنا خواهیم کرد.

1- کوفته :

کوفته های ترکی بسیار محبوب و معروف هستند و در تمامی منوهای رستوران ها قرار دارند. کوفته ترکی معمولا با گوشت بره ، گوشت گوساله و یا مخلوط از این گوشت ها و با فلفل ، سس تند و معمولا با برنج یا نان سرو می شود.

2- دونر:

دونر در واقع غذایی است که تمام مسافران که به ترکیه سفر می کنند با آن آشنا هستند. گوشت دونر به اندازه متوسط پخته می شود و دورچرخ های دوار عمودی می چرخند و به صورت عمودی برش داده می شوند تا یک غذای خوشمزه درست شود.

3- کمپیر :

سیب زمینی تنوری که وسط آن با کره و پنیر پر شده است. و جدیدترین مخلوط هایی که در این غذای خوشمزه استفاده می شود. گوشت ، زیتون ، پنیر ، ترشی ، ذرت و....

4- لاهماجون :

گاهی اوقات به این غذا پیترای ترکی نیز گفته می شود ، یک لایه نازک از خمیر که با گوشت خرد شده ، سبزیجات و ادویه پر شده است. لاهماجون یک غذای خیابانی محبوب است که شما می توانید آن را به صورت رول درآورده و نوش جان کنیبد.

5- بالیک اکمک :

بالیک اکمک یکی از غذاهای خیابانی محبوب در استانبول است. ساندویچ ماهی بالیک اکمک از ماهی گریل شده و سبزیجات که در یک لایه نان پیچیده شده درست می شود.

6- مانتی :

کوفته های درست شده با گوشت بره یا گوساله که با سس ماست  و سیر سر می شوند ، به ما اعتماد کنید و این غذای خوشمزه را حتما امتحان کنید. مانتی ها بسیار خوشمزه هستند گرچه اصالت آنها مشخص نشده ولی غذای بسیار محبوب در استانبول می باشد.

7- ایزگارابالیک :

استانبول به علت اینکه شهر ساحلی میباشد غذاهای دریایی محبوبیت زیادی دارد ، ایزگارابالیک ماهی کباب شده است که با سبزیجات سرو می شود.

8- مِنمِن:

منمن یک خوراک خوشمزه با صبحانه است که در واقع این خوراک بسیار به خوراک تخم مرغ آمریکایی شبیه است و فقط در ادویه ها تفاوت دارند. تخم مرغ ، گوجه فرنگی ، فلفل سبز و ادویه یکی از خوشمزه ترین صبحانه ها در استانبول می باشد.

9- اسکندر کباب :

تمام دونرها را در نان ساندویچ قرار نمی دهند. اسکندر کباب از گوشت دونر و گوجه و فلفل تهیه می شود و با ماست و کره آب شده سرو می شود.

10- کوروفاصولیه :

لوبیا سفید بسیار خوشمزه می باشد ولی طعم بسیار ویژه ای هنگام صرف کوروفاصولیه دارد. این غذا با لوبیا سفید ، روغن زیتون ، سس گوجه ، پیاز و انواع ادویه درست می شود.

11- صدف :

صدف یک غذای محبوب خیابانی و یا رستوران های معمولی در استانبول می باشد . دو نوع مختلف صدف که بسیار رایج است : 1- مقداری پخته شده 2- صدف کاملا سرخ شده

و در آخر پیده و بورک نیز از غذاهای محبوب استانبول می باشد که قبلا در مطلب نان های معروف ترکیه در مورد آن صحبت کرده ایم.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی