آژانس مسافرتی یاسمین سیرآسیا | خرید تور مسافرتی و رزرو هتل

در سفر به تایلند تست این دسرها فراموش نشود

12 شهریور ، 1398
یاسمین سیر

اگر اهل خوردن دسر و شیرینی هستید در سفر به تایلند حتما دسرهای زیر را امتحان کنید. امکان ندارد نامی از خوشمزه ترین دسرهای دنیا را اورد ولی نامی از تایلند نیاورد . با یاسمین سیر همراه باشید تا لیستی از خوشمزه ترین دسرهای تایلندی را ارائه دهیم.

خوشمزه ترین دسرهای تایلندی

انبه با برنج شفته

این دسر یکی از پرطرفدارترین دسرها در تایلند است. اگر قصد سفر به تایلند را دارید خود را از خوردن چنین دسر خوشمزه محروم نکنید. انبه های خرد شده و خنک را بر روی بخار برنج در حال پخت قرار می دهند این معجون در شیرنارگیل می غلطانند و بعد نوش جان می کنند.

برنج شفته و برگ موز

شیر نارگیل شیرین ،شکر ، دانه های سیاه و برنج شفته همه در درون برگ موز ریخته می شود و دسری خوشمزه و دلپذیر درست می شود. این دسر با ظاهری عجیب ممکن است شما را در ابتدا گمراه کند ولی بدون شک طعمه های دلپذیری در انتظار شما هستند. پیچیده شدن برگ موز دور این دسر باعث می شود که سرو کردن آن راحتتر باشد.

پنکیک شیرین تایلندی

این فینگرفود بسیار لذیذ است به صورت تازه در تمامی خیابان های تایلند پیدا می شود. این دسر معمولا با مرنگ ، یک لایه خامه ای طور که با سفیده تخم مرغ و شکر درست می شود سرو می شود و در نهایت با زرده تخم مرغ تزئین می گردد.

کوفته برنجی نارگیلی

این دسر بسیار دلپذیر و خوشمزه می باشد. نارگیل و آرد برنج مخلوط می شوند و بر روی گریل پخته می شوند. این دسر خوشمزه در تمامی نقاط تایلند در دسترس می باشد و با ذرت و پیاز و یا ساده سرو می شود.

شیرینی لوبیا

این دسر نیز بسیار خوشمزه می باشد. خمیر لوبیا شیرین کرده و بسیار ورز می دهند. و به شکل میوه آنها را شکل می دهند.

بستنی نارگیل

این دسر خوشمزه بر روی حرارت زیاد پخته می شود. فروشندگان این بستنی انواع انتخاب ها برای تزئین این دسر را دارا می باشد. بادام زمینی ، ذرت شیرین و شربت شیرین را بر روی دسر می پاشند.

برنج شفته در بامبو

تایلندی ها به برنج شفته علاقه زیادی دراند و در تمامی وعده های غذایی میل می کنند. برنج شفته در بامبو یک راه منحصر به فرد برای خوردن برنج می باشد. برنج با دانه های قرمز ، نارگیل و شکر را قبل از ریختن در لوله های بامبو خالی شده با هم قاطی می کنند.سپس به همراه تمامی مواد می پزند.

ژله تایلندی

ژله تایلندی شبیه به ژله هایی است که در کشورهای غربی پیدا می کنید. در تایلند ژله ها را برش می دهند و با انواع مختلف مثل نارگیل خرد شده سرو می کنند. این دسر با شکر و شیر نارگیل و آرد درست می شود. این دسر رنگی در دهان آب میشود نوش جان بفرمایید و لذت ببرید.

نان پرشده با کاسترو

آیا شده تا به حال نان را به عنوان دسر میل کنید ؟ شما می توانید رول های پرشده با کاسترو و هات داگ در فروشگاه های تایلند پیدا کنید. این نان ها معمولا با چای سبز یا شیرینی یا شربت کاکائو طعم دار می شوند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی