آژانس مسافرتی یاسمین سیرآسیا | خرید تور مسافرتی و رزرو هتل

موزه رحمی کوچ استانبول

12 شهریور ، 1398
یاسمین سیر

این موزه در قسمت شمالی خلیج (گلدن هورن) قرار گرفته است . دو ساختمان توسط پلکان شیشه ای به هم وصل شده اند. ساختمان این موزه برای زمان بیزانس و مربوط به قرن 12ام می باشد.این بنا در زمان سلطان احمد سوم (1730-1703) به عنوان کارگاه ریخته گری استفاده شده است.

بام این بنا در سال 1984 دچار آتش سوزی شد و آسیب جدی دید . در سال 1991 این بنا توسط Rahmi M.koc به منظور موزه خریداری شد و 2/5 سال تلاش برای بازسازی در دسامبر 1994 افتتاح شد.بیشتر آیتم های به نمایش گذاشته شده در این موزه از کلکسیون شخصی آقای رحمی کوچ می باشد و بقیه ی وسایل قرض گرفته شده و  به این مجموعه اهدا شده است. 

موزه رحمی کوچ استانبول

ماشین ها و ماکت ها ، علمی و مکانیکی مواردی است که در این موزه به نمایش گذاشته می شود. زمانی که وارد این موزه می شوید کاملا تفاوت بین ساختمان جدید و قدیمی را خواهید فهمید. در ورودی این موزه یک راهرو باریک زیرزمین قرار گرفته است در این راهرو توپ هایی که در زمان بازسازی این مکان پیدا شده است به نمایش گذاشته است. بعد از این راهرو پله هایی از سمت راست و چپ شما را به طبقه ی اول راهنمایی می کنند.در طبقه اول موتور بخار ، توربین بخار و انواع دیگ های بخار که در صنعت ماشین سازی و وسایل دریایی مورد استفاده بوده است ، قرار گرفته اند. بخش مرکزی و بزرگ این قسمت موتورها بخار سه جزئی که در سال 1911 در انگلستان ساخته شده است در معرض دید قرار گرفته اند.

لوکوموتیو و واگن های ریل دار که معروف ترین آنها در سال 1829 ساخته شده نیز در این بخش قرار دارند. کاربرد قدرت بخار برای وسایل نقلیه و کشاورزی که توسط سازندگان ترکی ساخته شده نشان داده می شود. چندین ساعت و مکانیسم آنها که بین قرن 17 ام تا 19ام ساخته شده اند نیز در این قسمت قرار دارند.

پلکان دیگری شما را به گالری ریخته گری می رساند. در اینجا وسایل اندازه گیری ، اسطرلاب و ربع دایره(وسیله ای که ستاره شناسان مسلمان برای اندازه گیری زاویه از آن استفاده می کردند)به نمایش گذاشته می شود. اکثر وسایل ستاره شناسی در این گالری مربوط به کشتی رانی است ولی شامل تلکسوپ و میکروسکوپ های قرن 18ام و 19ام می باشند. قسمت دیگری از این قسمت شامل وسایل ارتباطی است مانند تلگراف های الکتریکی و تلفن و همچنین شامل کلکسیون از گرامافون ها نیز می باشد.در نزدیکی این قسمت شما رادیوهای مربوط به 1910 تا 1945 را خواهید یافت و همچنین هدفون ها و اسپیکرها نیز خواهید دید. 

بعد از گذر از این قسمت وارد ساختمان قرن 20ام خواهید شد و مدل هایی از قایق های تفریحی و قایق های پارویی را خواهید دید. در اتاق بعدی ماشین تولید روغن زیتون توجه شما را جلب خواهد کرد این ماشین تا سال 1950 در کارخانه بود. و از آن استفاده می شده و بعد از آن به این موزه اهدا میگردد.در قسمت هوانوری این موزه موتورهای هواپیماها نظر شما را جلب خواهد کرد. حتی در این بخش باقیمانده های هواپیمای آمریکایی که در زمان هیتلر به مدیترانه نزدیک آنتالیا حمله کردند نیز در این موزه قرار دارد. 

موزه رحمی کوچ استانبول

بعد از گذر از این قسمت به ماشین های سازنده ی سکه و اسکناس می رسیم. بخش بعدی مربوط به دوچرخه ، موتور سیکلت و کالسکه بچه ها میباشد. ماشین های کشاورزی که با قدرت اسب کار می کردند و بعد از پیشرفت و معرفی تکنولوژی بخار ماشین های کشاورزی با موتورهای بخار نیز در این موزه جای گرفته اند. بخش دریایی نیز در این موزه کلکسیون بزرگی دارد. از تمامی مدل های قایق تنه های کشتی نصفه که در مقابل آینه قرار دارند و به صورت کامل دیده میشوند. 

در قسمت بیرونی نمایشگاه یک مسیر ریلی از سال 1930 که برای اولین بار برای حمل و نقل استفاده شد قرار گرفته است. در قسمت دیگر این موزه شامل مجموعه ای از لنگرها و شناورها است. قسمت ساعت آفتابی موزه را از دست ندهید نحوه کار آن با نور خورشید می باشد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی