آژانس مسافرتی یاسمین سیرآسیا | خرید تور مسافرتی و رزرو هتل

10 حقیقت جالب در مورد دبی

10 شهریور ، 1398
یاسمین سیر

دبی یک شهر کوچک که فقط 50 سال دارد و در این مدت پیشرفت ها و توسعه های زیادی داشته و مقصد بسیاری از گردشگران می باشد.

دبی به واسطه ی مراکز خرید لاکچری و طراحی مدرن و شب زنده داری معروف شده است. برج خلیفه با ارتفاع 830 متر بلندترین ساختمان در جهان می باشد. دبی شهری منحصر به فرد است و در ادامه برخی از حقایق جالب را خواهید خواند :

  1. در طراحی داخلی برج العرب حدود 1790 مترمربع از طلای 24 عیار استفاده شده است که با این مقدار طلا میتواند 46/265 نقاشی مونالیزا را با طلا پوشاند. 
  2. 25 درصد از جرثقیل های دنیا در دبی می باشد . به علت توسعه ی آسمان خراش ها در دبی این شهر دارای جرثقیل های زیادی است . ولی در واقع این آمار مقداری اغراق آمیز است.
  3. برای ساخت جزیره ی مصنوعی پالم دبی به اندازه ی ساخت 2/5 ساختمان امپراطوری ماسه استفاده شده است.برای ساخت جزیره ی پالم دبی 94 میلیون مترمکعب ماسه استفاده شد که برای ساخت یک ساختمان امپراطوری فقط 37 میلیون مترمکعب لازم است.
  4. نیروی پلیس در دبی بیش از ارسال یک کودک به کالج در آمریکا خرج ماشین های خود می کنند. نیروی پلیس دبی برای تحت تاثیر قراردادن گردشگران از خودروهای سوپر لوکس مانند فراری(500/000 دلار) ، لامبورگینی آوانتادور(397/000 دلار) و استون مارتین(1/79 میلیون دلار) استفاده می کنند و برای مقایسه یک کالج گران قیمت در نیویورک برای 4 سال حدود 248/000 دلار هزینه نیاز دارد.
  5. حدود 85 درصد از جمعیت دبی خارجی هستند. در حدود 15 درصد جمعیت دبی اماراتی هستند و 85 درصد از آنها مهاجر می باشند . بیشتر کارگران ساختمانی از هند ، پاکستان و بنگلادش به امارات مهاجرت کردند و الان حدود 50 درصد از جمعیت شهر را تشکیل می دهند.اختلاف طبقاتی بسیار زیاد است . بسیاری از کارگران مهاجر در شرایط وحشتناک زندگی می کنند در صورتی اماراتی ها هزینه های هنگفت می کنند.
  6. ربات ها جایگزین کودکان غیرقانونی در مسابقات شتر سواری می شوند . مسابقه شترسواری در دبی طرفداران زیادی دارد و مانند فوتبال در آمریکا و هاکی در کانادا می باشد. به علت اندازه ی شترها فقط بچه ها می توانند در این مسابقات شرکت کنند و همین موضوع باعث شد که ورود غیرقانونی و قاچاق کودک به این شهر زیاد گردد و برای رفع این مشکل امروزه ربات هایی به اندازه ی کودک ساخته اند که در این مسابقات شرکت کنند و هزینه این ربات ها از 300 دلار تا 10/000 دلار می باشد.
  7. دبی در حال ساخت یک شهر برای کنترل آب و هواست که 2/25 بزرگتر از موناکو می باشد.دبی برنامه ای برای ساخت شهر کنترل آب و هوا دارد که 4/45 کیلومترمربع فضا نیاز دارد و شهر موناکو فقط 2/02 کیلومتر مربع است.
  8. تاکنون دبی نه آدرس ، نه کدپستی و نه سیستم پستی دارا می باشد. به علت گسترش و توسعه ی سریع این شهر دارای سیستم آدرس استاندارد نمی باشد. برای ارسال بسته باید نقشه نیز درج شود و یا با استفاده از مکان های معروف مثلا بعد از مسجد سفیر اولین خیابان به سمت چپ ، در دبی آدرس داده میشود. سال 2015 شروع به تخصیص شماره های MAKANI (یک کد ده رقمی منحصر به فرد ) ساختمان ها کرد تا به شناسایی آنها کمک کند.
  9. در دبی نیاز به پرداخت مالیات نمی باشد. علاوه براینکه درآمد در دبی بسیار بالا و جذاب است . شما نیاز ی به پرداخت مالیات هم ندارید، و این موضوع باعث جذب تعداد زیادی مهاجر به این شهر شده و در مدت زمان کوتاه میتوان پس انداز پولی زیادی در این شهر بدست آورد و از طرفی میتوان به راحتی تمامی پس اندازها و پول ها را در دبی خرج کرد.
  10. دبی عاشق طلاست؛در دبی ATMهایی وجود که شمش طلا ارائه می دهد و 75 درصد خرید و فروش طلا در جهان در سال 2013 در دبی اتفاق افتاده است.وزن این طلاها از 354 فیل نیز بیشتر بوده است.
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی