آژانس مسافرتی یاسمین سیرآسیا | خرید تور مسافرتی و رزرو هتل

فستیوال های دبی

10 شهریور ، 1398
یاسمین سیر

مسابقات مختلف که حتما باید آنها را از نزدیک ببینید و اتفاقاتی که سالانه هزاران گردشگر را نه تنها از خاورمیانه بلکه از جهان جذب خود می کند.

1- فستیوال خرید دبی 

یکی از فستیوال های عجیب و غریب که در دبی جشن گرفته می شود فستیوال خرید است. این فستیوال سالانه از سال 1996 برپامیگردد و حدود 1/4 سال (از ژانویه تا فوریه) برگزار میگردد. این فستیوال شامل تخفیف های باور نکردنی در هر مغازه و پاساژ می باشد. این فستیوال به همه اجازه خرید می دهد. این فستیوال همراه با مراسمی همچون  کنسرت ، بازی ، نمایش ، رژه و... هیجان انگیزتر میگردد. که در خیابان ها همه ی مراکز خرید در طی شب برگزار می گردند.

2- Art Dubai

این فستیوال از سال 2007 و تحت سرپرستی شیخ محمدبن رشید، رئیس جمهور امارات متحده عربی برگزار میگردد.Art Dubai همه ساله در ماه مارس برگزار میگردد . سالانه حدود 28000 بازدید کننده از سراسر جهان اعم از کلکسیون دارهای هنری ، موزه دارها و حامیان و دوستداران هنر به این فستیوال می آیند. این گالری به 3 قسمت تقسیم می گردد : 1- معاصر 2- مدرن 3- بومی. همچنین در این فستیوال یک کنفرانس نیز برگزار می گردد و برای این کنفرانس از هنرمندان ، رهبران ، موزه دارها و نویسنده از سراسر جهان دعوت به عمل می آید.

3- فستیوال بین المللی فیلم دبی 

یکی از بزرگترین فستیوال های فیلم در ناحیه به شمار می رود. که از سال 2004 شروع شده و از آن پس همه ساله در ماه دسامبر برگزار میگردد. فیلم های عرب و خارجی برای نمایش در این فستیوال جذب می شوند. این فستیوال در 3-4 موقعیت شیک و مدرن در اطراف شهر کارآموز ، داوطلب،تماشاگر،دوستدار سینما و سلبریتی به خود جذب می کند. در این فستیوال فیلم هایی با زبان های مختلف و فرهنگ های مختلف به نمایش گذاشته می شود.

4- فستیوال جاز بین المللی دبی 

فستیوال جاز دبی سالانه در دبی برگزار می گردد. اولین فستیوال جاز در دبی در ماه ژانویه 2003 در سالن آمفی تئاتر Dubai Mediacity برگزار می شود.

5- ماراتن دبی

این ماراتن سالانه هزاران گردشگر به خود جذب می کند . این فستیوال از سال 2000 شروع شده است در سال 2008 این ماراتن به پولدارترین ماراتن جهانی تبدیل شد. که جایزه ی کسی که رکورد جهانی را می شکست یک میلیون دلار در نظر گرفته شد و برای شخص اول این ماراتن 250/000 دلار جایزه در نظر گرفته شده است. حدود 28000 شرکت کننده از سراسر جهان در این ماراتن شرکت می کنند این ماراتن حدود 42/2 کیلومتر می باشد.

6- کاپ جهان دبی 

همه ساله از سال 1996 ، دبی پذیرای مسابقات اسب سواری است و جایزه ی برنده حدود 15 میلیون دلار می باشد. این مسابقات در NAD AL SHEBA و با حضور بهترین سوارکاران ،مربی ها و اسب ها برگزار میگردد. این مسابقه در آخرین یکشنبه ماه مارس برگزار می گردد.

7- مزه ی دبی 

یک فستیوال غذا در دبی که از سال 2007 با آشپزان ماهر برگزار میگردد خیلی از رستوران های دبی در این فستیوال غذاهای خود را با قیمت ارزان تر از حالت عادی به فروش می رسانند.

8- نمایش قایق بین المللی دبی 

همه ساله قایق های لاکچری سراسر جهان در این فستیوال به نمایش گذاشته می شود. این فستیوال همراه با موسیقی زنده و تفریحات جذاب در طول روز برگزار می گردد. و از ساعت 3 بعدازظهر تا 11 بعدازظهر به طول می انجامد.

9- مسابقات کشتی های بادبان دار

Dhows قایق های قدیمی امارات به شمار می رود که ماهیگیران از آن استفاده می کردند.

10- شنا در برج

برج العرب از شاخص ها و نمادهای شهر دبی است.سالانه در ماه مارس شنا در برج العرب موقعیتی برای شرکت کننده ها به وجود می آورد که در این برج شنا کنند و از ویو آن نیز استفاده کنند. این مسابقات در 1600 متر یا 800 متر و برای افراد بالای 16 سال برگزار می گردد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی