آژانس مسافرتی یاسمین سیرآسیا | خرید تور مسافرتی و رزرو هتل

این کلمات ترکی استانبولی را قبل از سفر به ترکیه یاد بگیرید

06 شهریور ، 1398
یاسمین سیر

جملات و کلمات پرکاربرد ترکی در سفر به ترکیه لازم است که بدانید 

زمانی که به هر کشور خارجی سفر می کنید لازم است جملات و کلمات پرکاربرد آن کشور را یاد بگیرید تا در زمان اقامتتان در آن کشور کارهای روزمره تان را راحت انجام دهید. یاسمین سیر برای اینکه در سفر به کشور ترکیه دچار مشکل نشوید قصد دارد چند نمونه از این کلمات و جملات را در اختیار شما قرار دهد. با ما همراه باشید.

زبان ترکی یکی از بهترین زبان ها و پراحساس ترین ها در جهان می باشد. این زبان حدوداً با 150/000 کلمه ساخته شده است و بزرگترین دیکشنری ترکی دارای 100/000 کلمه می باشد. شاید با این عددها زبان آموز احساس ترس کند ولی خبر خوبی که باید به شما بدهم این است که شما کافی است 5 درصد از کل کلمات را بلد باشید تا بتوانید به راحتی ترکی صحبت کنید . حالا بریم سراغ معرفی چندین کلمه ترکی :

1- Merhaba به معنای سلام ، برای شروع صحبت می توانید از این واژه استفاده کنید . یکی از معروف ترین و پرکاربردترین کلمات ترکی است.

2- Ask به معنای عشق ، عشق یک احساس جهانی است پس لازمه واژه مربوط به آن را بلد باشید و ترک زبان ها با احساس بسیار قشنگی این کلمه را بیان می کنند.

3- Mutuluk  به معنای شادی ، وقتی حرف از عشق می شود همراه با آن شادی نیز تعریف می گردد.

4-Kedi به معنای گربه ، بریم سراغ حیوانات خانگی ، کلا دو گروه در جهان داریم 1- گربه دوستان 2- سگ دوستان . در اینجا ابتدا در مورد گروه اول صحبت کردیم و واژه kedi که به ترکی به معنای گربه است.

5-kopek به معنای سگ ، اما نباید سگ را به عنوان حیوان باوفا و دوست داشتنی فراموش کرد.

6-Gulumsemek به معنای خنده ، الان زمان خنده است و اینکه مردم ترکیه با چه واژه ای خنده را بیان می کنند ، از قدیم گفته می شود که خنده بر هر درد بی درمانی دواست پس ما باید هر روز بخندیم و با واژه ی Gulumesmek ترکی آشنا شویم.

7- Turk  به معنای ترک ، واژه ی درست ترک به زبان ترکی می باشد.

8- Evet به معنای بله ، و حالا با شماره ی 8 و واژه ی Evet به معنای بله رسیدیم که واژه ی بسیار کاربردی در هر زبان می باشد.

9- Tesekkurler به معنای ممنون ، ممنون بابت خواندن مطالب و حالا حتی با زبان ترکی هم این واژه را آموختید.

10- Gule gule به معنای خداحافظ، تمام کردن صحبت بدون خداحافظی بسیار بی ادبانه است پس لازم است برای هر زبان با این واژه آشنا شوید.

11- Uçak به معنای هواپیما ، این کلمه نیز جز کلماتی است که در هنگام سفر به ترکیه بسیار به کارتان می آید.

12- Adınız ne ? به معنای اسمتان چیست؟

13- Mertro nerede?  به معنای مترو کجاست ؟

14-Ben türk değılım. Iranlıyım به معنای ، من ترک نیستم ایرانی ام .

15- Cok iyi به معنای خوب است

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی