آژانس مسافرتی یاسمین سیرآسیا | خرید تور مسافرتی و رزرو هتل

تاریخچه کوه نمرود ترکیه

03 شهریور ، 1398
یاسمین سیر

کوه نمرود یکی از مکان های جذاب باستانی در ترکیه است. در بالای قله ی این کوه یک آرامگاه مرموز وجود دارد. کوه نمرود جز میراث فرهنگی یونسکو قرار گرفته است. این مکان از قلب آناتولی فاصله دارد ولی سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می کند تا طلوع و غروب خورشید را در میان بت ها و مجسمه ها به تماشا بنشینند. 

 کوه نمرود 2134 متر ارتفاع دارد و در قسمت شرقی ترکیه نزدیک ملطیه می باشد . این کوه یک کلکسیون از تندیس های مربوط به 62 سال قبل از میلاد و مربوط به پادشاهی کاماجن می باشد. نام نمرود یک اسم امروزی است تا، تاریخی و مربوط به یک افسانه ی ارمنی می باشد که مربوط به قرون وسطی می باشد.

کاماجن اولین پادشاهی هتی هاست. تاریخ این کوه مقدس به زمان های دوره ی برنز و هیتی هاست.آنیتوخوس سعی داشت که دین خود را در این مکان گسترش دهد تا شادی و نجات را برای امت اش فراهم آورد. دو روز جشن در طول سال برای آنیتوخوس در این مکان برگزار میگردد. یکی روز تولدش است که 16امین روز از ماه آدیانوس و دیگری سالروز تاج گذاری آنیتوخوس می باشد. کشیش های منصوب شده باید جشن ها را به صورت دائمی برگزار کنند. کاهنان با لباس سنتی و تاج های طلا را بر روی مجسمه های آنیتوخوس و خویشاوندان او قرار می دهند و گیاهان و قربانیان را ارائه می دهند. از همه ی مردم برای شرکت در این جشن دعوت می شود آنیتوخوس امر کرده بود که «کینه» ممنوع است و همه باید از گوش دادن به موسیقی مقدس که توسط نوازندگان معبد نواخته می شود لذت ببرند ، بخورند و بنوشند. 

با تمام  این ها پادشاهی خیلی زود سقوط کرد و این منطقه کاملا فراموش شد.  و این ناحیه در سال 1800 از زمانی که آلمانی ها در حال بررسی نقشه راه آهن برای ترکیه بودند دوباره کشف شد.برای بازدید از این منطقه شما یک روز به بالای کوه می روید و در بعدازظهر از سایت دیدن می کنید و به تماشای غروب خورشید می پردازید و در نهایت در هتلی که نزدیک قله است می توانید اقامت کنید . سپس صبح زود از خواب بیدار می شوید و طلوع آفتاب را از قله می بینید و صبحانه تان را در هتل میل می کنید و به پایین کوه رهسپار می شوید. عموما در ماه ژوئن ، جولای و آگوست از این منطقه دیدن میکنند. مجسمه ها طی سالیان سال سرشان را از دست داده اند این منطقه از لحاظ زمین شناسی و زلزله فعال است و باعث شده است که به این تندیس ها آسیب وارد شود. مجسمه ها به صورت ردیف قرار گرفته اند و توسط یک شیر و یک عقاب در هر طرف احاطه شده اند.

تاریخچه کوه نمرود ترکیه

مورخان اهل هنر خاطرنشان کرده اند که این مجسمه ها دارای ویژگی های صورت یونانی هستند اما مدل مو و لباس آنها فارسی است.پادشاهی کماجن در بین کوه هایی که تمدن فارسی،ارمنی و باستانی داشتند قرار گرفته به همین علت هنرشان را از همه آنها قرض گرفته است. در این منطقه حکاکی های زیادی نیز وجود دارد ، یکی از حکاکی های این ناحیه تراز ستاره ها و سیارات مشتری، عطارد و مریخ را 62 سال قبل از میلاد نشان می دهد که ممکن است شروع ساخت این بنا باشد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی