آژانس مسافرتی یاسمین سیرآسیا | خرید تور مسافرتی و رزرو هتل

افسانه برج دختر استانبول

02 شهریور ، 1398
یاسمین سیر

یکی از نشانه های استانبول در تصاویر kiz kulesi یا برج دختر است که در یک جزیره کوچک در بسفر نزدیک ساحل آسیایی استانبول قرار گرفته است.

تاریخچه برج دختر

این برج ساخته شده توسط فرمانده آنتی در قرن 5ام برای کنترل عبور و مرور قایق های بسفر و جمع آوری مالیات بوده و این تا دوره بیزانس نیز به همین منظور استفاده می شده است. اما در در زمان عثمانی به عنوان برج فانوس دریایی مورد استفاده قرار گرفته است.

افسانه برج دختر استانبول

افـسـانـه هـای بـرج دخـتـر

در ارتباط با این برج چندین افسانه وجود دارد با یاسمین سیر همراه باشید تا این داستان های جذاب را برای شما شرح دهیم.

  • اولین افسانه ای که موجود است داستان دو عاشق نگون بخت به نام های هیرو و لیندر میباشد. این دو عاشق یکدیگر میشوند و پسر (لیندر) هر شب تا کنار برج شنا می کرد تا دختر(هیرو) را ببیند و هیرو هر شب چراغی برای روشن کردن مسیر سیزر از بالای برج روشن می کرده است. یک شب که بادهای وحشتناک وزیده می شد چراغ هیرو از دستش افتاد و مسیر سیزر تاریک شد و نتوانست راه را پیدا کند و در دریا گم شد و غرق شد زمانی که هیرو جسد لیندر را دید نتوانست طاقت بیاورد و خود ار از بالای برج به پایین انداخت.
  • افسانه دیگر مربوط به پرنسس بیزانس است ، که یک پیشگو مرگ دختر پادشاه را بر اثر گزش مار قبل از 18 ساگلی پیش گویی می کند به همین علت پادشاه دختر خود را به این برج می فرستد تا از جان او محافظت کند. زمان تولد 18 سالگی دختر ، پدر به دیدن او می رود و یک سبد میوه به همراه خود می برد درون سبد یک مار افعی مخفی شده بود که بعد از باز کردن در سبد دختر را می گزد و پیش گویی آن زن درست از آب درمی آید!
  • افسانه دیگر مربوط به زمانی است که استانبول به بیزانس معروف بوده است و تحت قدرت و سلطه آتن قرار داشته است. طبق این داستان پادشاه آتن 40 قایق با رهبری آدمیرال هارس برای حفاظت از بیزانس در مقابل پادشاه فیلیپ مقدونیه می فرستد. همسر زیبا روی آدمیرال(دامالیس) همراه او می شود ولی به صورت دردناکی مریض می شود و دارفانی را وداع میگوید . هارس همسر خود را دفن می کند و سنگی بر روی آن قرار می دهد و بعدها یک جزیره صخره ای در آنجا می سازند.
  • افسانه دیگر مربوط به بطال گزی می باشد که یک افسانه دینی به شمار می رود ، روزی روزگاری بطال عاشق دختری زیبای Governor of uskudar شد و زمانی که Governor این موضوع را متوجه شد بسیار ناراحت شد و برای از بین بردن این عشق دختر خود را در این برج زندانی کرد زمانی که بطال گزی این موضوع را شنید بابت این رفتار ناعادلانه بسیار ناراحت شد و به برج حمله کرد و دختر را فراری داد. بعد از موفقیتشان گزی سوار بر اسب خود شد و معشوقه ی خود را نیز بر آن سوار کرد و در غروب آفتاب محود شدند.

برج امروزی

امروزه این برج دارای رستوران های مجلل که غذاهای ترکی سنتی سرو می کنند. گردشگران میتوانند از صبحانه ، نهار،نوشیدنی در طول روز و شام در شب در این فضا و لوکیشنی زیبا لذت ببرند. این جزیره کوچک یک موزه نیز دارد که رایگان می باشد.

این مکان ناشناخته بود ولی در سال 1999 که جیمز باند در یکی از فیلم های معروف خود در این مکان فیلمبرداری کرد این برج شناخته و معروف شد. در سال 2007 یک فیلم دیگر در این برج ضبط شد .

شما می توانید با قایق از منطقه اوسکودار یا کالاتاش بروید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی