آژانس مسافرتی یاسمین سیرآسیا | خرید تور مسافرتی و رزرو هتل

در سفر به ترکیه تست معروف ترین نان های ترکیه فراموش نشود!

28 مرداد ، 1398
یاسمین سیر

در سفر به ترکیه تست نان های خوشمزه این کشور را فراموش نکنید . ما قصد داریم در این مطلب معروف ترین نان های ترکیه را به شما معرفی کنیم . با ما همراه باشید.

معروف ترین نان های ترکیه

یوفکا:

یوفکا یک نوع نان فطیر است . ترک ها از 1300 سال قبل ،از این نوع نان استفاده میکردند و امروزه یکی از نان های مهم در ترکیه به شمار می رود.معمولا این نان از آرد سفید ، آب و نمک درست می شود. بعد از آماده سازی خمیر 30 دقیقه به آن استراحت خواهند داد. سپس از خمیرها تکه های گرد به قطر 18 اینچ جدا کرده و با وردنه آن را بسیار نازک پهن کرده و برای چند دقیقه در تنور قرار می دهند. مثل کلوچه هر دو طرف نان پخته می شود. بعد از پخته شدن این نان طول عمر بالایی دارد.

در سفر به ترکیه تست معروف ترین نان های ترکیه فراموش نشود!

پیده:

پیده بدون شکل یکی از محبوب ترین نان ها در نظر آشپزها در ترکیه می باشد. برای تولید این نان می توان از آرد سفید ، چاودار و آرد ذرت استفاده کرد و بعد از آماده شدن خمیر آن را پهن و نازک می کنند و با گوشت و پنیر پر می کنند که به پیتزای ترکی معروف هستند.

در سفر به ترکیه تست معروف ترین نان های ترکیه فراموش نشود!

بازلمه:

بازلمه یکی از متداول ترین نان ها در ترکیه می باشد که یک لایه ی گرد و مسطح فطیر مانند به رنگ زرد می باشد. این نوع نان را هم در تنور می توان پخت و هم بر روی ساج تهیه می شود.

در سفر به ترکیه تست معروف ترین نان های ترکیه فراموش نشود!

بورک :

بورک یکی از محبوت ترین نان ها در ترکیه است که بیشتر به شیرینی شباهت دارد تا نان. یکی از ویژگی های این خمیرها نازکی بیش از حد آنهاست این لایه های نازک سپس با گوشت و سبزیجات و دیگر مخلفات پر می شوند. محبوب ترین نوع این نان ها با پنیر و اسفناج می باشد. اگر در منوی رستوران ها در ترکیه Sigara Boregi را مشاهده کردید منظور نان بورک می باشد که بسیار خوشمزه و لذیذ است.

در سفر به ترکیه تست معروف ترین نان های ترکیه فراموش نشود!

گزلمه :

یکی از محبوت ترین عصرانه در ترکیه به شمار می رود که در بین گردشگران به پنکیک ترکی معروف می باشد. این نوع نان از خمیر یوفکا تهیه می شود که لایه لایه روی ماهیتابه با روغن درست می شوند. و در نهایت با مواد غذایی پر می شود و گاه شبیه به پنکیک رول می شوند.

نان سیمیت :

سیمیت یک نان گرد پوشیده شده با دانه های کنجد یا بذر کتان یا دانه گل آفتابگردان می باشد. این نان در اندازه ها ، طعم های مختلف و وابسته به مناطق ترکیه تنوع زیادی دارد. در ازمیر این نان به گورک معروف است که از واژه ی ترد انگلیسی گرفته شده است و این نان در استانبول با شهد سرو میشود و در آنکارا این نان ها کوچک تر و تردتر تهیه می شوند. به نظر میرسد که سیمیت از سال 1525 در استانبول وجود داشته است.


مانتی :

نانی است که با مخلوط خاصی از گوشت به شکل کوفته مانند سرو می شود و با سیر ، ماست ، کره و پاپریکا به عنوان یک وعده ی غذایی صرف می شود. 

مناطق مختلف تولید نان در ترکیه :

مرکز آناتولی یکی از مهم ترین و معروف ترین ناحیه برای این نوع نان است و جمله ی معروف « سبد نان جهان» به این منطقه اطلاق شده است. بازلمه در Nigde and elazig بسیار نازک تر از بقیه مناطق درست میشود و رنگ آن مختلف است و بسته به نوع آرد مورد استفاده در آن می باشد. یوفکا نیز از مرکز آناتولی سرچشمه گرفته است این نان باستانی به مدت 6 ماه ماندگاری دارد و به « نان زمستان» شهرت دارد. در مرکز آناتولی و روستاها نان یوفکا را آماده می کردند و برای فصل زمستان انبار می کردند. پایتخت ترکیه آنکارا نان «Ebleme» پخت می کنند که شباهت زیادی به یوفکا دارد و بعد از پخت هر دو طرف آن را روغن می زنند.

در اسپارتا نان Yuvarlak که به معنی گرد است خواهید دید که خمیر فطیر مانند که با دانه هایی پوشیده می شود که به نان های سیمیت شباهت دارد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی