آژانس مسافرتی یاسمین سیرآسیا | خرید تور مسافرتی و رزرو هتل

سری به فستیوال های ارمنستان بزنیم

23 مرداد ، 1398
یاسمین سیر

ارمنستان جزء یکی از ارزان ترین و بهترین کشورهای همسایه ماست که سالانه گردشگران زیادی از طریق تور ارمنستان به این کشور سفر می کنند. کشوری پر از جاذبه های گردشگری و فستیوال و جشن های جالب که دیدنشان خالی از لطف نیست. آژانس هواپیمایی یاسمین سیر قصد دارد در این مطلب به همراه شما همراهان گرامی سر به این فستیوال ها بزند. با ما همراه باشید.

فستیوال های ارمنستان

  • جشنواره شاه توت

ما از بچگی با خواص شاه توت آشنا هستیم و برای جلوگیری از سرماخوردگی شربت آن را نوش جان کردید. خواص این میوه بسیار است از جمله مخزن ویتامین ها ، مواد معدنی و روغن های مهم است و همچنین برای بالا بردن سیستم ایمنی بدن نیز مورد استفاده قرار می گیرد. شاه توت در دسرها، غذاها ، شربت ها و شراب مورد استفاده است. محل اجرا این فستیوال درMjaresort نزدیک منطقه Ashtovam  برگزار میگردد.

  • فستیوال تابستانه هندوانه

فستیوال هندوانه یکی دیگر از تفریحاتی است که در شهر ایروان برگزار میگردد. این جشنواره در قلب پایتخت ارمنستان و نزدیک دریاچه سوان برگزار میگردد.جشنواره هندوانه در 16ام جولای برگزار میگردد و با رقص و کنسرت و مسابقات متنوع رنگ و بوی جذاب تری به خود میگیرد.

  • فستیوال تابستانه آبجو

ارمنستان یکی از قدیمی ترین کشورها در تولید شراب بوده است.ارمنی ها در تولید آبجو بسیار موفق هستند . این فستیوال کمک می کند که دیگران با فرهنگ ارمنستان و با برندهای آبجو مختلف بیشتر آشنا شوند.

  • روز جاز در ایروان

دوستداران موسیقی جاز نباید جشن جاز که در ایروان و در 30 آپریل برگزار میگردد را از دست بدهند . روز جهانی جاز در تمام جهان جشن گرفته می شود. هنرمندان ارمنی در آن هنرنمایی می کنند.

  • جشنواره دلمه

دلمه جزء غذاهای ملی ارمنستان محسوب می شود که با گوشت چرخ شده پیچیده شده در برگ انگور درست می شود. این جشنواره در روستای Hnberd در 20 می برگزار میگردد و شما میتوانید از انواع دلمه های مختلف نوش جان کنید.

  • جشنواره وار داور

یک فعالیت شاد و مفرح که در 8 جولای در ارمنستان برگزار میگردد. وارداور به ارمنی دو معنا دارد یکی به معنای پاشیدن آب و شکفته شدن گل رز می باشد.طبق گفته ی قدیمی با پاشیدن آب بر روی هم عشق گسترش می یابد و شیطان دربند می شود.

  • جشنواره رنگ ایروان

یکی دیگر از فعالیت های جذاب که میتوانید در ایروان در آن شرکت داشته باشید جشنواره رنگ است که در همیلار و در ماه جولای(که زمان دقیق آن مشخص نیست) برگزار خواهد شد. این مراسم از صبح زود با یک مسابقه دو 5 کیلومتری آغاز میشود و به 3 نفر خانم و 3 نفر آقا اول که به خط پایان برسند جوایزی اهدا میگردد.

  • فستیوال Taraz

اگر شما به لباس های محلی ارمنستان علاقه دارید باید به فستیوال Taraz که 4 آگوست در ایروان برگزار میگیردد سری بزنید. این لباس های محلی نشانه ی فرهنگ و ملیت ارمنستان است . در این جشنوراه با لباس های شرقی و غربی ارمنستان آشنایی پیدا خواهید کرد.

  • فستیوال بین المللی بالن

این فستیوال رنگ و بوی خاصی به شهر ایروان در 18-15 ام سپتامبر می بخشد زمانی که بالن های رنگارنگ که از کشورهای مختلف در آسمان ارمنستان دیده می شوند زیبایی شهر را دوچندان خواهند کرد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی