آژانس مسافرتی یاسمین سیرآسیا | خرید تور مسافرتی و رزرو هتل

در رابطه با جشنواره های گرجستان بیشتر بدانید

23 مرداد ، 1398
یاسمین سیر

تمدن کهن و آداب و رسوم مردم گرجستان باعث شده سالانه جشنواره ها و فستیوال های زیادی را برگزار کنند و این فستیوال ها نیز باعث شده سالانه گردشگران زیادی از طریق تور گرجستان به این کشور سفر کنند و از این جشنواره ها لذت ببرند . همچنین گفتنی است که در این جشنوراه ها شما میتوانید از غذاها و نوشیدنی های لذید این کشور نیز لذت ببرید. یاسمین سیر مجری تورهای گرجستان قصد دارد در این مقاله در رابطه با جشنوراه های گرجستان اطلاعاتی در اختیار شما قرار دهد.

جشنواره های گرجستان

  • جشنواره بزرگداشت تفلیس

جشن تولد تفلیس به نام Tbilisoba معروف است . این تعطیلات در هفته آخر ماه اکتبر است و حدود 30 سال است که به صورت متوالی این جشن برگزار میشود. در جشن Tbilisoba شما می توانید از نمایش ها کنسرت ها ، آتش بازی ها ، میوه ها ،شراب ها ، پنیرها و شیرینی های متنوع لذت ببرید. این جشن در مرکز شهر ، پارک ریکه در میدان گرگاسالی و در پارک های دیگر طی چند روز برگزار می گردد.

در رابطه با جشنواره های گرجستان بیشتر بدانید

  • فستیوال آرتی ولی Rteveli

یکی از مهم ترین اتفاقات در پائیز در گرجستان برداشت انگور است. از گذشته گرجستان کشور تولید کننده شراب در کل جهان بوده است. این  جشنوراه تاریخ مشخصی ندارد و به فرآوری انگورها وابسته است. به شما پیشنهاد می کنیم در سفر به گرجستان به منطقه کاختی که مرکز تولید شراب است، سربزنید.بعد از برداشت انگورها ، فستیوال آغاز می شود میزهایی با انواع غذاها و دسرهای محلی و پنیرهای محلی ، نان های تازه و شراب های خانگی به همراه کلی هیجان و سرگرمی پذیرای شما خواهند بود.

  • فستیوال پنیر

آیا دوست دارید که پنیرهای گرجستانی و قفقازی با طعم های مختلف تست کنید ؟ پس شما فستیوال سالانه ی پنیر در گرجستان را نباید از دست دهید. این جشنواره از سال 2015 بین المللی شد.این فستیوال ابتدا در تفلیس برگزار میشد ولی چند سالی است که در متسختا(Mtskheta) برگزار میگردد. مهمان های این جشنواره شانس تست انواع پنیرها : پنیر گودا ، پنیر محلی ، پنیر غوطه ور در روغن یا عسل و یا حتی در شراب را خواهید داشت.

در رابطه با جشنواره های گرجستان بیشتر بدانید

  • فستیوال جاز تفلیس

فستیوال جاز تفلیس یک اتفاق بزرگ در گرجستان محسوب می شود. گروه های معروف جاز نیز در این جشنواره شرکت می کنند. اواخر اکتبر و اوایل نوامبر زمان برگزاری این جشن می باشد.

در رابطه با جشنواره های گرجستان بیشتر بدانید

  • جشنواره توشیتوبا Tushetoba

این جشنواره در توشتی گرجستان برگزار میگردد و میراث فرهنگی منطقه را پاس می دارد. از قدیم این مراسم با مسابقه اسب دوانی شروع می شده و به شخص برنده یک پرچم و گوسفند هدیه می دادند. در این فستیوال علاوه بر مسابقه اسب دوانی می توانید با نحوه درست کرده (khinkali) یک کوفته گرجستانی نیز آشنا شوید.

در رابطه با جشنواره های گرجستان بیشتر بدانید

  • فستیوال آرت ژن

یکی از محبوب ترین فستیوال های موسیقی در گرجستان به شمار می رود که هرساله از سال 2003 برگزار میگردد. این فستیوال در موزه مردم شناسی تفلیس اجرا می شود و همراه با رقص و نمایش های گوناگون یک هفته ادامه دارد . زمان برگزاری مراسم در تابستان است و گردشگران شانس آشنایی با فرهنگ غنی گرجستان را نیز خواهند داشت.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی