آژانس مسافرتی یاسمین سیرآسیا | خرید تور مسافرتی و رزرو هتل

سواحل رویایی ترکیه

20 مرداد ، 1398
یاسمین سیر

کشور ترکیه در کل جهان معروف است به ساحل های زیبا و رویایی اش ، در طول سفر با تور ترکیه شاهد این زیبایی ها خواهید بود. با یاسمین سیر همراه باشید تا در چند ساحل رویایی ترکیه قدمی بزنیم.

سواحل رویایی ترکیه

1- ساحل کبک | فتحیه

25 کیلومتری جنوب اولودنیز ، کبک با ماسه های سفید رنگ و سنگریزه های کریستالی و آبی فیروزه ای زیبایی خیره کننده ای ایجاد کرده است. این ساحل با سه جنگل کاج حاصلخیز محاصره شده است. ساحل 30 دقیقه پیاده تا روستای هم نام خود فاصله دارد.

2- بلولاگون | اولودنیز

ساحلی که در جای دنجی قرار گرفته که دریای آسیایی به دریای مدیترانه برخورد می کند، بدون شک این ساحل معروف ترین ساحل ترکیه و زیباترین ساحل در جهان است. تلالو آبی رنگ آب ، دریای آرام حالت سورئالیستی به آنجا بخشیده کوه های Ba badag که در اطراف این ساحل قرار دارد سالانه گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند ، به زبان دیگر ، با رفتن به این ساحل ،از شگفت انگیزترین ساحل شرق مدیترانه بازدید کرده اید.

3- ساحل کلئوپاترا| آلانیا

ساحل 5/2 کیلومتری که با شن های سفید رنگ و انواع مغازه ها و کافه ها و رستوران ها و دریای مدیترانه ای کم عمق و شفاف ، مناسب برای آب تنی و بازی های آبی طبیعت جذاب تری را به ارمغان آورده است.

4- ساحل پاتارا

ساحل 18 کیلومتری با شکوه ، با قله های سر به فلک کشیده ، شن و ماسه های درشت شما را هیجان زده خواهد کرد. قسمتی از پارک ملی ، جایی که زیستگاه غنی برای پرندگان ، لاک پشت ها می باشد. این ساحل یکی از سواحل دست نخورده ی مدیترانه می باشد.

5- ساحل ایزتوزو | دالیان

یکی دیگر از مهم ترین سکونت گاه های لاک پشت ها ساحل ایزتوزو می باشد و با ماسه های نرم و طلایی آبی شفاف و کم عمق و کیوسک هایی که چای ترکی سرو می کنند ، شما را مجذوب خواهد کرد.
می توانید از آرامش این فضا برای شنا کردن و آفتاب گرفتن استفاده کنید به علت کمبود امکانات در این ناحیه طبیعت عاری از آلودگی و آرامش بخش را خواهید دید.

6- ساحل کونیالتی | آنتالیا

یکی از سواحل معروف آنتالیا کونیالتی است که برای آفتاب گرفتن انتخاب مناسبی است. وسعت دید با سنگریزه های بامزه زیبایی دوچندانی به این منطقه بخشیده است. این ناحیه با مغازه ها و کافه ها و رستوران های مختلف احاطه شده است.

7- ساحل چیرالی | کمر

حدودا یک ساعت با ماشین تا آنتالیا فاصله دارد ، چیرالی جواهر ساحلی است که با کوه هایی زیبا فضای دل انگیزی ایجاد کرده است. چیرالی به خرابه های الیمپوس و دریچه های گاز طبیعی نزدیک است.

8- ساحل دره پروانه | فتحیه

ترکیه گنجینه ای از سواحل زیباست ، اما ساحل دره پروانه با ماسه های سفید یکی از زیباترین آنهاست. دریای آبی رنگ و تمیز و با صخره های استوار دیدی وسیع به شما می بخشد. این ساحل 80 گونه پروانه داراست و با قایق به اولودنیز قابل دسترسی است.

9- ساحل کاپوتاش | کاش

با خارج شدن از جاده ی روستای کاش ساحل کاپوتاش با ماسه های طلایی و آب شفاف نمایان می شود. برای دسترسی به این ساحل باید 187 پله را طی کنید ، بعد از طی کردن این راه طولانی هرگز پشیمان نخواهید شد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی