آژانس مسافرتی یاسمین سیرآسیا | خرید تور مسافرتی و رزرو هتل

فستیوال بین المللی فیلم کوتاه در استانبول

12 مرداد ، 1398
یاسمین سیر

جشنواره بین المللی فیلم کوتاه در استانبول

جشنواره بین المللی فیلم کوتاه در استانبول جزء یکی از کهن ترین فستیوال های در حال اجرا در شهر استانبول می باشد . علاقه مندان به این فستیوال با یاسمین سیر همراه باشید تا اطلاعاتی در این رابطه در اختیار شما قرار دهیم.

فیلم کوتاه در یک قالب کوچک شبیه به هنر سینما و در یک زمان محدود ، میتواند توانایی های یک کارگردان را به یک روش منحصر به فرد به نمایش بگذارد.

چشم انداز این جشنواره طوری برنامه ریزی شده که از تهیه کنندگان جوان حمایت  شود و به عرصه ی ملی و بین المللی وارد شوند. 

این فستیوال توسط یک گروه از جوانان مشتاق در سطح ملی آغاز به فعالیت کرد و در ابتدا فقط به نمایش فیلم های ساخت ترکیه پرداخت .با گذر زمان علاقه مندان زیادی را به خود جذب کرد و در سال 1988 پا به عرصه بین المللی نهاد.این جشنواره تاکنون به مدت 40 سال بدون وقفه فعالیت داشته و در زمینه ی خود منحصر به فرد می باشد.

فستیوال بین المللی فیلم کوتاه در استانبول

زمان برگزاری فستیوال فیلم کوتاه در استانبول :

فستیوال فیلم کوتاه همه ساله در ماه نوامبر و در بازه ی یک هفته ای برگزار میگردد، و حدود 200 فیلم کوتاه ممتاز از ترکیه و سراسر دنیا برای علاقه مندان به فیلم بر روی پرده سینما می رود.

تهیه کنندگان با سابقه ، تجربیات خود را در کارگاه ها و جلسات پرسش و پاسخ در اختیار علاقه مندان قرار می دهند.

تاکنون در این جشنوراه حدود 6000 فیلم کوتاه به نمایش گذاشته و 1600 مهمان جذب این فعالیت شده اند و 530 جلسه پرسش و پاسخ و 65 کارگاه نیز برگزار شده است.

بخش بین المللی این جشنواره فقط مختص به نمایش فیلم ها می باشد و در این بخش رقابتی وجود ندارد. این فیلم ها با زیرنویس ترکی نمایش داده می شوند و کارگردانان بعد از نمایش فیلم آماده برای پاسخ به سوالات بینندگان می باشند. 

کاتالوگ جشنواره همه ساله تهیه می شود و منبع مناسبی برای اهل سینما می باشد.

اگر علاقه مند به شرکت در فستیوال های فیلم کوتاه استانبول هستید و به دنبال تور ارزان استانبول در فصل پاییز هستید حتما با ما تماس بگیرید.

02188505012

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی