آژانس مسافرتی یاسمین سیرآسیا | خرید تور مسافرتی و رزرو هتل

فستیوال بین المللی فیلم کوتاه در استانبول

12 مرداد ، 1398
یاسمین سیر

جشنواره بین المللی فیلم کوتاه در استانبول جزء یکی از کهن ترین فستیوال های در حال اجرا در شهر استانبول می باشد . علاقه مندان به این فستیوال با یاسمین سیر همراه باشید تا اطلاعاتی در این رابطه در اختیار شما قرار دهیم.

فیلم کوتاه در یک قالب کوچک شبیه به هنر سینما و در یک زمان محدود ، میتواند توانایی های یک کارگردان را به یک روش منحصر به فرد به نمایش بگذارد.

چشم انداز این جشنواره طوری برنامه ریزی شده که از تهیه کنندگان جوان حمایت  شود و به عرصه ی ملی و بین المللی وارد شوند. 

این فستیوال توسط یک گروه از جوانان مشتاق در سطح ملی آغاز به فعالیت کرد و در ابتدا فقط به نمایش فیلم های ساخت ترکیه پرداخت .با گذر زمان علاقه مندان زیادی را به خود جذب کرد و در سال 1988 پا به عرصه بین المللی نهاد.

فستیوال بین المللی فیلم کوتاه در استانبول

این جشنواره تاکنون به مدت 40 سال بدون وقفه فعالیت داشته و در زمینه ی خود منحصر به فرد می باشد.

فستیوال فیلم کوتاه همه ساله در ماه نوامبر و در بازه ی یک هفته ای برگزار میگردد، و حدود 200 فیلم کوتاه ممتاز از ترکیه و سراسر دنیا برای علاقه مندان به فیلم بر روی پرده سینما می رود.

تهیه کنندگان با سابقه ، تجربیات خود را در کارگاه ها و جلسات پرسش و پاسخ در اختیار علاقه مندان قرار می دهند.

تاکنون در این جشنوراه حدود 6000 فیلم کوتاه به نمایش گذاشته و 1600 مهمان جذب این فعالیت شده اند و 530 جلسه پرسش و پاسخ و 65 کارگاه نیز برگزار شده است.

بخش بین المللی این جشنواره فقط مختص به نمایش فیلم ها می باشد و در این بخش رقابتی وجود ندارد. این فیلم ها با زیرنویس ترکی نمایش داده می شوند و کارگردانان بعد از نمایش فیلم آماده برای پاسخ به سوالات بینندگان می باشند. 

کاتالوگ جشنواره همه ساله تهیه می شود و منبع مناسبی برای اهل سینما می باشد.

اگر علاقه مند به شرکت در فستیوال های فیلم کوتاه استانبول هستید و به دنبال تور ارزان استانبول در فصل پاییز هستید حتما با ما تماس بگیرید.

02188505012

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی