آژانس مسافرتی یاسمین سیرآسیا | خرید تور مسافرتی و رزرو هتل

خوراکی های ممنوعه قبل از پرواز

31 تیر ، 1398
یاسمین سیر

برای اینکه در طول پروازتان حالتان بهم نخورد ، مشکل گوارشی پیدا نکنید ، معده تان نفخ نکند و... بهتر است از از خوردن و آشامیدن اقلامی که در این مقاله نامبرده شده است پرهیز کنید.

خوراکی های ممنوعه قبل از پرواز

1. الکل :

آبجو یا ودکا ممکن است که جذاب باشد ولی باعث جذب آب بدن می شود . متاسفانه هوایی که ما در هواپیما تنفس می کنیم دارای رطوبت نیست که این موضع به خودی خود باعث کاهش آب بدن می گردد . شاید بعد از نوشیدن الکل احساس آرامش بیشتری داشته باشید  اما باعث تشنگی زیادی میگردد. به خاطر داشته باشید که الکل در ارتفاعات بالا ، تاثیر شدیدتری بر روی بدن شما می گذارد.

2. سبزیجاتی مانند کلم ، کلم بروکلی: 

درسته که در هواپیما فشار هوا تنظیم میگردد ولی بدین معنا نیست که هوا دقیقا شبیه به زمین است. آیا می دانید که بعد از بلند شدن هواپیما فشار داخل هواپیما کاهش می یابد ؟ و این امر باعث میگردد که هوا و گاز به داخل شکم شما وارد شود و باعث تورم روده ها شود که احساس ناراحتی و نفخ به شما دست می دهد. برای کاهش این موضوع از خوردن بروکلی و گل کلم و سبزیجات این چنینی که باعث نفخ میگردند ، خودداری کنید.


3. نوشیدنی های گاز دار:

نوشیدنی های گازدار مانند سودا یا آبجو باعث نفخ میگردد و بعد از تغییر فشار در هواپیما معده را متورم می کنند. 

4. شکلات و آدامس های بدون قند: 

محصولات بدون قند برای افراد دیابتی و کسانی که رژیم غذایی دارند طراحی شده ولی این محصولات دارای شیرین کننده های مصنوعی هستند. متاسفانه بدن انسان برای هضم قندهای سنتز شده طراحی نشده و باعث نفخ و بیرون روی می گردد.

5. حبوبات:

لوبیا و دیگر حبوبات به طور طبیعی شامل قندهای غیرقابل هضم هستند که خود باعث نفخ میگردد. اگر نمی توانید این ماده غذایی را حذف کنید ، آن ها را به مدت یک شبانه روز در آب خیس کنید تا نفخ آن کاهش یابد.

6. آب ، یخ ، قهوه یا چای که هواپیما در اختیار شما قرار می دهد

این نکته مهم است که در زمان پرواز آب بنوشید اما بهتر است که از نوشیدنی هایی که خودتان همراه دارید بنوشید.

تستی که در چند سال گذشته بر روی تانکر آب هواپیما انجام شد مشخص کرد که دارای استاندارد نیستند و گاهی دارای باکتری نیز می باشند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی