آژانس مسافرتی یاسمین سیرآسیا | خرید تور مسافرتی و رزرو هتل

7 سنت ترکیه

29 تیر ، 1398
یاسمین سیر

کشور ترکیه به دلیل جاذبه های فراوانی که دارد سالانه پذیرای گردشگران زیادی از اقصی نقاط جهان می باشد در نتیجه آشنایی با سنت های این کشور خالی از لطف نیست .قبل از سفرتان به این کشور از صفحه جاذبه های ترکیه دیدن کنید.

ترکیه واقع در جنوب شرق اروپا و جنوب غرب آسیا میباشد. اطراف این کشور را دریای اژه ، دریای سیاه و کشورهای یونان ، سوریه ، گرجستان و بلغارستان احاطه کرده است. ترکیه 80 میلیون نفر جمعیت دارد که حدود 80 درصد آنها ترک و مابقی کرد می باشند . بیشتر از 99 درصد این کشور را مسلمانان سنی تشکیل داده است. 

تور ترکیه یکی از پرطرفدارترین تورها در کشور ما می باشد اگر شما هم قصد سفر به ترکیه را دارید بهتر است از سنت های ترکیه آگاه باشید . با یاسمین سیر همراه باشید تا اطلاعاتی در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم.

1- چشم نظر :

یکی از محبوب ترین سوغات ترکیه چشم نظر است، که شبیه به چشم آبی است و از جنس شیشه می باشد و انرژی منفی چشم دیگران را که نظر بد بر شما داشته باشند دفع می کند. چشم نظر را به کودک تازه متولد شاد یا بالای درب خانه برای حفاظت از چشم بد استفاده می کنند.

2- چای ترکی:

چای ترکی ، رنگ قرمز تیره ندارد و در استکان های کمر باریک سرو می شود و به عنوان یک فرهنگ مهمان نوازی برای آنها جا افتاده است. وقتی شما به ترکیه بروید این یک سنت است که برای خوش آمد گویی ابتدا چای برای شما خواهند آورد.

7 سنت ترکیه

3- حنابندان:

جشنی است که عروس و بستگان و دوستانش قبل از عروسی برگزار می کنند و در این مراسم حنا کف دست عروس می گذارند.

7 سنت ترکیه

4کشتی روغنی :

کشتی یکی از ورزشهای سنتی که از بین النهرین باستانی ریشه گرفته است. این کشتی در ادرینه ( که از سال 1362 سالانه برگزار میگردد) اجرا میگردد. در این کشتی ، کشتی گیرها به بدن خود روغن زیتون می زنند و در نتیجه گرفتن دست و پا و... سخت می شود.

5-بوق زدن بلند :

مردم ترکیه به بی صبری در ترافیک زبانزد هستند ، ولی زمانی که صدای بلند بوق را می شنوید می توانید احتمال دهید که مراسم عروسی یا رفتن به سربازی در حال اجرا است.

 6-ختنه :

ختنه یک فرهنگ جدا نشدنی در بین پسران ترکی است . بعد از انجام ختنه جشنی ترتیب می دهند که شبیه به یک تولد بزرگ است.

7- قربانی کردن :

در پایان ماه رمضان یک سنت دیرینه قربانی کردن است که یک حیوان را سر می برند و گوشت آن را بین فقیران پخش می کنند. این سنت بسیار رایج در ترکیه است و در مراسم هایی مثل مراسم عروسی یا پیدا کردن شغل مناسب نیز انجام می گیرد. 


اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی