آژانس مسافرتی یاسمین سیرآسیا | خرید تور مسافرتی و رزرو هتل

ویزای بلغارستان

 معرفی کشور بلغارستان:

اگر قصد سفر به یک سرزمین پر از تفریحات مدرن،هتل های لوکس در کنار سواحل نیلگون که با وجود ماسه های طلایی، زیبایی اش چندین هزار برابر می شود یا کشوری با طبیعتی زیبا و بکر و اقامت در بهترین هتل های دنیا در قلب جنگل را دارید و اینکه قصد دیدار از جاذبه های تاریخی و معماری خیره کننده را دارید ما به شما الماس اروپا یعنی بلغارستان را معرفی می کنیم.این کشور در شرق اروپا واقع شده است و علی رغم اینکه جزء اتحادیه اروپا محسوب می شود اما مسافرت به این مقصد از نظر اقتصادی برای شما بسیار مقرون به صرفه خواهد بود. 

ویزای بلغارستان

آیا ویزای بلغارستان جزء ویزای شنگن محسوب می شود ؟

بسیاری بر این باورند که چون بلغارستان جزء اتحادیه اروپا می باشد پس برای سفر به این کشور نیز احتیاج به اخذ ویزای شنگن داریم ، اما این چنین نیست.

اعضای اتحادیه شنگن شامل 26 کشور می باشد که فعلا بلغارستان جزو آنها نمی باشد اما از جمله کشورهایی می باشد که در حال الحاق به پیمان شنگن می باشد. پس با این تفاسیر اخذ ویزای بلغارستان بسیار راحت تر از اخذ ویزای شنگن می باشد.

انواع ویزای بلغارستان :

سفارت بلغارستان با توجه به هدف سفر شما به بلغارستان یکی از سه نوع ویزای زیر را برای شما صادر می کند:

 1. ویزای نوع A( ترانسفر فرودگاهی)
 2. ویزای نوع C( اقامت کوتاه مدت یا اقامت با برنامه ریزی مشخص)
 3. ویزای نوع D( اقامت بلند مدت)

این نکته را هم فراموش نکنید که پس از اقدام شما برای دریافت ویزای بلغارستان تقریبا حدود 10 روز کاری زمان می برد تا جواب ویزای شما حاضر شود.

مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی بلغارستان (کوتاه مدت) :

 1. تکمیل فرم درخواست (که این فرم در سایت رسمی سفارت بلغارستان وجود دارد)
 2. یک قطعه عکس رنگی با پس زمینه سفید 3*4
 3. کپی از کارت ملی و صفحات اول و دوم شناسنامه
 4. کپی از صفحات اول و دوم پاسپورت و ویزاهای قبلی
 5. اصل پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار
 6. پرداخت هزینه مربوط به صدور ویزا
 7. بیمه مسافرتی
 8. گردش حساب بانکی 6 ماهه
 9. ارائه مدرکی جهت اثبات بازگشت متقاضی به ایران مانند دعوت نامه ، فیش حقوقی ، گواهی اشتغال به تحصیل و...

ویزای بلغارستان

ثبت اطلاعات بایومتریک:

همان طور که گفتیم این کشور در حال پیوستن به اتحادیه شنگن می باشد، به همین دلیل از سال 2013 برای هم سو شدن با قوانین شنگن خواستار ثبت اطلاعات بایومتریک افراد می باشد. در این مرحله از هر 10 انگشت متقاضی انگشت نگاری می شود و متقاضی باید عکس های دیجیتالی و فرم درخواست ویزا را به همراه داشته باشد.

ویزای بلغارستان

البته گروه های زیر از انجام این مرحله معاف هستند :

 1. کودکان زیر 12 سال
 2. افرادی که از نظر جسمانی توانایی انگشت نگاری را ندارند.
 3. سران دولت ها یا اعضای دولتی به همراه همسرانشان و اعضای هیئت رسمی خود ، زمانی که آنها توسط دولت های کشورهای عضو و یا سازمان های بین المللی برای معرفی رسمی دعوت شده اند.
 4. پادشاهان دیگر اعضای ارشد خانواده سلطنتی. زمانی که آنها توسط دولت های کشورهای عضو و یا سازمان های بین المللی برای هدفی رسمی دعوت شده اند.

چنان چه شما قصد سفر به بلغارستان با تور بلغارستان را دارید با کارشناسان ما در آژانس هواپیمایی یاسمین سیر تماس حاصل فرمایید

02188505012