آژانس مسافرتی یاسمین سیرآسیا | خرید تور مسافرتی و رزرو هتل

ویزای مالزی

ویزای توریستی مالزی:

مالزی کشوری است واقع در جنوب شرقی آسیا و سالانه گردشگران زیادی برای بازدید از جاذبه های گردشگری مالزی به این سرزمین سفر می کنند. سفر به این کشور با  تور مالزی هر نوع سلیقه ای را راضی به خانه هایشان بازمی گرداند ، به طوری که اگر هدف شما از مسافرت به مالزی خرید می باشد مرکز خرید میدولی مگامال در کوالالامپور ، بازار مرکزی کوالالامپور ، مرکز خرید سوریا کی ال سی سی که در نزدیکی برج های دوقلو پتروناس واقع شده و بسیاری مراکز خرید دیگر که می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. و اگر قصد شما از سفر از دیدار از اماکن مذهبی و تاریخی مالزی می باشد غار باتو در کوالالامپور ، معبد سری ماهاماریان در کوالالامپور ، موزه ملی مالزی ، مسجد ملی مالزی ، مسجد تنگه ملاکا و غیره و غیره که نام بردن از تک تک این اماکن از حوصله این متن خارج است. و اگر شما از آن دسته از افراد هستید که در سفر به دنبال جاذبه های تفریحی و طبیعت های بکر و زیبا هستید پارک کرم شب تاب ، باغ دریاچه کوالالامپور ، پارک ملی گونونگ مولو ، جزیره لنکاوی ، پل هوایی لنکاوی ، آکواریوم کوالالامپور ، غار گوزن و بسیاری از جاذبه های دیگر که گشت و گذار در هر یک از این اماکن می تواند تجربه متفاوتی برای شما باشد.

ویزای مالزی

اما برای سفر به این کشور زیبا شما نیاز به اخذ ویزا دارید ویزای مالزی انواع مختلفی دارد مانند : ویزای توریستی مالزی ، ویزای تحصیلی مالزی،ویزای ترانزیت مالزی و ویزای کاری مالزی که بنا بر قصد سفر شما به این سرزمین یکی از این ویزاها برای شما صادر می شود. ما در این مقاله قصد داریم در رابطه با ویزای توریستی مالزی صحبت کنیم، همان طور که از نام ویزای توریستی پیداست این نوع از ویزا در صورتی صادر میگردد که شما قصد تفریح و گشت و گذار در مالزی را داشته باشید.

ویزای مالزی

نحوه دریافت ویزای توریستی مالزی برای شهروندان ایرانی :

ایرانیان برای اخذ ویزای توریستی مالزی نیازی به مراجعه به سفارت مالزی ندارند بلکه ویزای توریستی مالزی برای ما به این صورت است که پس از رسیدن به فرودگاه مالزی شما باید به سمت باجۀ ویزای مالزی بروید و پاسپورت خود و همراهنتان را به مسئولان این بخش تحویل دهید، ایشان پس از ثبت شماره پاسپورت شما و چک کردن اینکه شما جزء افراد ممنوع ورود به این کشور نیستید ، از شما درخواست می کند که صورتتان را در مقابل دستگاه تشخیص عنبیه چشم قرار دهید تا ثبت بایومتریک ویزای مالزی شما انجام پذیرد، البته در طی این مرحله نیاز به ثبت اثر انگشت شما نیز می باشد و در آخر مامور اخذ ویزا مهری در پاسپورتتان درج می کند که به معنای اجازه ورود شما به مالزی می باشد.

همچنین این نکته را هم خاطر نشان کنیم که اعتباراین نوع از ویزا تا ابتدای اکتبر سال 2013 برای شهروندان ایرانی 3 ماهه بود اما اکنون اعتبار این نوع از ویزا برای ایرانیان به 2 هفته تغییر پیدا کرده است.

ویزای مالزی

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی مالزی:

  • پاسپورت خود و همراهانتان با حداقل 6 ماه اعتبار.
  • بلیط پرواز رفت و برگشت خود و همراهانتان.

هزینه ویزای توریستی مالزی:

ویزای توریستی مالزی رایگان می باشد و نیازی به پرداخت هیچ هزینه ای ندارد.