آژانس مسافرتی یاسمین سیرآسیا | خرید تور مسافرتی و رزرو هتل

ویزای ایتالیا

همه چیز درباره ویزای ایتالیا

ایتالیا یکی از کشورهای اروپایی است و در جنوب اروپا واقع شده است. این کشور جزء زیباترین مناطق قاره محسوب می شود و وجود تنوع در جاذبه های تاریخی و گردشگری ایتالیا هر نوع سلیقه ای را در سفر به این کشور راضی به خانه بازمیگرداند.همان طور که می دانید این کشور جزء اتحادیه شنگن محسوب می شود و برای سفر به ایتالیا باید اقدام به دریافت ویزا فرمائید.ما در این مقاله قصد داریم درباره ویزای ایتالیا و شرایط دریافت آن صحبت کنیم با یاسمین سیر همراه باشید تا اطلاعات کامل در اختیار شما قرار دهیم.

ویزا ایتالیا

انواع ویزای ایتالیا:

سفارت ایتالیا با توجه به قصد شما از مسافرت به این کشور ویزاهای مختلفی با عنوان های : ویزای توریستی ایتالیا ، ویزای تحصیلی ایتالیا و ویزای سرمایه گذاری ایتالیا می باشد.

ویزای توریستی ایتالیا

ویزای توریستی ایتالیا در صورتی صادر میشود که شما قصد سفرهای تفریحی کوتاه مدت یا دیدار با بستگان را دارید. یکی از معیارهای اصلی برای دریافت ویزای توریستی ایتالیا گردش حساب بالا و تمکن مالی متقاضی می باشد. شما با این نوع ویزا می توانید در هر 6 ماه 90 روز در این کشور اقامت داشته باشید.

ویزای سرمایه گذاری ایتالیا

ویزای سرمایه گذاری ایتالیا با اهداف سرمایه گذاری در این کشور صادر می شود . شما با خرید ملک یا سرمایه گذاری در این کشور می توانید اقامت دائم ایتالیا را دریافت کنید.

ویزای تحصیلی ایتالیا

همان طور که از نام ویزای تحصیلی پیداست این نوع از ویزا با هدف تحصیل یا تحقیقات برای متقاضیان صادر می شود. برای اخذ این نوع از ویزا متقاضی باید از یک دانشگاه یا موسسه معتبر آموزشی دعوتنامه دریافت کنید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای ایتالیا :

 1. شناسنامه
 2. پاسپورت ( اعتبار پاسپورت باید حداقل 6 ماه بیشتر از تاریخ ویزای درخواستی باشد.)
 3. دو قطعه عکس رنگی ( سایز عکس باید 4*3 باشد و کمتر از 3 ماه پیش گرفته شده باشد و با ظاهر فعلی متقاضی باید همخوانی داشته باشد .)
 4. اسناد مبنی بر وضعیت شغلی متقاضی
 • برای کارمندان بخش دولتی : ترجمه رسمی آخرین حکم کارگزینی
 • برای کارمندان بخش خصوصی : گواهی اشتغال به کار روی سربرگ رسمی شرکت و به زبان انگلیسی یا ایتالیایی
 • برای صاحبان شرکت های خصوصی : ترجمۀ روزنامه رسمی شرک/ت به همراه رزومۀ شرکت به زبان انگلیسی .
 • برای دانشجویان و اعضای هیئت عملی دانشگاه ها : کارت بین المللی دانشجویی یا کارت عضویت هیئت علمی
 • برای مشاغل آزاد : ترجمه جواز کسب و یا کارت بازرگانی
 • گردش مالی 
 • سند ملکی
 • بلیط هواپیما و واچر هتل 
 • بیمه مسافرتی

دلایل ریجکت شدن ویزای ایتالیا

در بین کشورهای حوزه شنگن ، ایتالیا کمترین تعداد ریجکتی را دارد و اصولا دلیل ریجکت شدن درخواست متقاضی عدم اعتماد سفارت ایتالیا از بازگشت متقاضی به کشور خویش می باشد.
شما میتوانید برای به حداقل رساندن احتمال ریجکت شدنتان از سوی سفارت ایتالیا با ارائه مدارک شغلی، اثبات گردش حساب بالا و تمکن مالی خویش ، مشخص کردن وابستگی عاطفی به کشور و خانواده خویش و روشن کردن هدف سفرتان به ایتالیا افسران سفارت ایتالیا را مجاب به درخواست تان بکنید.

تیم ما در آژانس هواپیمایی یاسمین سیر با سالها سابقه در زمینه اخذ ویزای شنگن و صدها پرونده موفق در این زمینه از صفر تا صد سفرتان به ایتالیا را همراه شما خواهند بود. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره 02188505012 تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان کارشناسان ما استفاده کنید.

ویزای ایتالیا