آژانس مسافرتی یاسمین سیرآسیا | خرید تور مسافرتی و رزرو هتل
ویزا شنگن
    ویزا شنگن                                                                  

                ---همه چیز درباره ویزای شنگن---

ویزای شنگن از معروف ترین انواع ویزا می باشد که برای ورود به منطقه شنگن که به اشتباه در کشور ما منطقه شینگن هم گفته می شود صادر میشود .
مسافران خارج از حوزه شنگن میتوانند با در اختیار داشتن ویزای شنگن ، تحت زمان و شرایط خاصی ، به هر یک از کشورهای عضو پیمان شنگن سفر کنند و در آن اقامت داشته باشند . ویزای شنگن براساس هدف سفر و مدت زمان اقامت دارای انواع متفاوتی هستند و برای هر یک از انواع  نیاز به مدارک خاصی دارید.
 با یاسمین سیر همراه باشید تا  از سیر تا پیاز ویزای شنگن را با زبانی عامیانه به شما توضیح دهیم.

اعضای اتحادیه شنگن:
مناطق شنگن شامل 26 کشور: اتریش ، بلژیک ، جمهوری چک ، استونی ، دانمارک ، آلمان ، فرانسه ، یونان ،فنلاند، ایسلند ، مجارستان ، ایتالیا ، لتونی ، لیتوانی ، مالت، لوکزامبورگ  ، هلند ، لهستان ، نروژ ، پرتغال ، اسلواکی ، اسپانیا ، اسلوونی ، سوئیس ، سوئد و لیختن اشتاین می باشد که همه این کشورها به جز سه کشور سوئیس ، نروژ و ایسلند عضو اتحادیه اروپا هستند و کشورهای قبرس ، بلغارستان و رومانی از جمله کشورهای در حال الحاق به پیمان شنگن می باشند.

ورود متقاضی به حوزه شنگن باید از کشوری باشد که از آن  ویزای شنگن دریافت کرده است . به طور مثال اگر متقاضی ویزای خود را از کشور ایتالیا دریافت کند ، ورودش باید از همین کشور باشد و پس از آن میتواند آزادانه به کل کشورهای دیگر حوزه شنگن سفر کند.

انواع ویزای شنگن:
با توجه به هدف متقاضی از سفر به کشورهای عضو اتحادیه شنگن سه نوع ویزای شنگن داریم که شامل :

1. ویزای اتحادیه شنگن:
این ویزا همان ویزای توریستی برای گردشگران است که مجوز ورود به حوزه شنگن را برای حداکثر 90 روز در بازه زمانی 180 روز را به متقاضی می دهد. همچنین این ویزا نیز دسته های متفاوتی دارد که شامل :

ویزای نوعA

این ویزا نوعی ویزای ترانزیت فرودگاهی می باشد که متقاضی تنها اجازه دارد در یکی از فرودگاه های حوزه شنگن پرواز خود را تعویض و به کشوری خارج از این حوزه سفر کند . به همراه داشتن ویزای نوع A برای استفاده از فرودگاه های محدوده شنگن معتبر است.

ویزای نوعB 
ویزای نوع B  نیز نوعی ویزای ترانزیتی می باشد با این تفاوت که متقاضی میتواند حداکثر به مدت 5 روز از خاک حوزه شنگن خارج شود

ویزای نوعC
ویزای نوع C مجوزی کوتاه مدت برای سفر به حوزه شنگن است . ویزای نوع C خود به سه دسته یک بار ورود ، دو بار ورود و چند بار ورود تقسیم می شود. 

2. ویزای اعتباری محدوده شنگن (LTV)

این نوع از ویزای شنگن « ویزای اعتباری منطقه محدوده شنگن» (Limited Territorial Validity Visas)  نامیده میشود . با داشتن این ویزا فرد متقاضی در مناطق ویژه ای از حوزه شنگن میتواند سفر کند و مجوز سفر به هیچ یک از مناطق دیگر را ندارد. لازم به ذکر است که این نوع از ویزا در شرایط خاصی مانند ویزا برای پناهندگان صادر می شود.

3. ویزای ملی شنگن (NV)

ویزای ملی شنگن (National Vis) به ویزای نوع D شنگن نیز معروف است. این نوع ویزا برای متقاضیانی صادر می شود که  با هدف خاصی مثل  بیزینس و  تحصیل باید مدت زمان مشخصی( که پس از اتمام این زمان باید به کشور خود بازگردند) و با هدف خاصی قصد اقامت در یکی از کشورهای حوزه شنگن را دارند صادر می کنند. 

ویزا شنگن