ویزا کانادا

«همه چیز درباره ویزای کانادا»

دریافت ویزای تضمینی کانادا به ظاهر دشوار می آید اما داشتن تجربه و دانش کافی در زمینه اخذ ویزای کانادا میتواند کارتان را خیلی راحت تر کند . دو نمونه از مهم تریرن عوامل صدور ویزای کانادا ، سابقه سفر خوب و داشتن دعوت نامه معتبر می باشد این نکته را هم فراموش نکنید که ارائه مدارک خواسته شده از طرف سفارت و چگونگی آپلود مدارک بسیار مهم می باشد. 

ویزا کانادا

انگشت نگاری برای ویزای کانادا ( بیومتریک کانادا ) :

یکی از مراحل ضروری  دریافت ویزای توریستی کانادا انگشت نگاری می باشد که تا پیش از انجام انگشت نگاری درخواست ویزای کانادای شما هیچ رسمیتی ندارد. برای انگشت نگاری هر متقاضی باید در یکی از VACهای VFS شخصا حضور پیدا کند . اگر در ده سال گذشته برای اخذ ویزای کانادا انگشت نگاری کرده باشید برای درخواست مجدد نیازی به انگشت نگاری ندارید.

ویزا کانادا

نکات مهم انگشت نگاری برای ویزای کانادا :

 • اگر تا 30 روز بعد از دریافت نامه انگشت نگاری نسبت به انگشت نگاری (بیومتریک کانادا) اقدام نکنید پرونده شما کنسل و مردود اعلام خواهد شد.
 • تمام افراد یک پرونده اعم از همسر ، پدر ، مادر ، فرزند و... باید همزمان برای انگشت نگاری در دفاتر مربوطه حضور پیدا کنند. 
 • اگر روی دست و صورتتان خالکوبی دارید قبل از انگشت نگاری آنها را پاک کنید. 
 • برای انگشت نگاری هیچ گونه مدرکی نیاز ندارید و تنها باید نامه انگشت نگاری را به همراه داشته باشید.
 • برای انگشت نگاری سفارت کانادا نیازی به وقت قبلی ندارید و در این بازه زمانی 30 روزه هر روزی که می خواهید میتوانید  به یکی از دفاتر مربوط به انگشت نگاری رجوع کنید.

دفاتر انگشت نگاری برای ویزای کانادا :

 • دفتر انگشت نگاری برای ویزای کانادا در استانبول و آنکارا
 • دفتر انگشت نگاری برای ویزای کانادا درتفلیس(گرجستان)
 • دفتر انگشت نگاری برای ویزای کانادا در ارمنستان
 • دفتر انگشت نگاری برای ویزای کانادا در باکو
 • دفتر انگشت نگاری برای ویزای کانادا در دبی

معایب و محاسن دفاتر انگشت نگاری برای ویزای کانادا :

 • حدالامکان از انگشت نگاری در دفتر دبی خودداری کنید تا از بروز مشکلات در مسیر رسیدگی به پرونده تان به حداقل برسد.
 • کارمندان دفتر انگشت نگاری برای ویزای کانادا در تفلیس اشراف کافی ندارند و شانس قبولی درخواست ویزا را کاهش می دهند.
 • انگشت نگاری برای ویزای کانادا در استانبول و آنکارا تقریبا بیشترین مراجعین را از کشور ما دارد و همچنین هزینه بیومتریک در این دفاتر از تمامی دفاتر دیگر VFSپایین تر است. به همین دلیل ما دفاتر استانبول و آنکارا به ویژه آنکار را به شما پیشنهاد می کنیم.

اگر قصد رفتن به دفتر انگشت نگاری در استانبول یا آنکارا را دارید  شما میتوانید با خرید  توراستانبول و تورآنکارا از آژانس هواپیمایی یاسمین سیر با پروازهای مستقیم و یا پروازهای ایرانی و همچنین اقامت در بهترین هتل های استانبول و هتل آنکارا در بازه زمانی دلخواه تان استفاده کنید .

انواع ویزای توریستی کانادا:

قبل از هر چیزی به این نکته توجه کنید که ویزای کانادا برای دریافت کنندگان این ویزا بسته به اعتبار پاسپورت (تاریخ انقضاء پاسپورت) دارد. کشور کانادا ویزاها را ده ساله هم صادر میکند اما پاسپورت های ایرانیان حداکثر پنج ساله هستند . 

 • ویزای توریستی یک بار ورود کانادا ( ویزای سینگل کانادا) :

با توجه به هدف شما از سفر به کانادا و همچنین صلاحدید آفسیر سفارت ، در برخی از موارد ویزا به صورت یک بار ورود صادر میگردد.ویزای یک بار ورود به این معنا می باشد که شما مجاز هستید فقط یک بار به کانادا سفر کنید ( تا پایان اعتبار ویزایتان )همچنین میتوانید شش ماه در کانادا اقامت داشته باشید .معمولا اشخاصی که هدف سفرشان برای شرکت در نمایشگاه های مختلف ، همایش ها ، مسابقات ورزشی و.... به آنها ویزای یک بار ورود صادر میگردد.

 • ویزای توریستی چند بار ورود کانادا (ویزای مولتیپل کانادا ) :

نام دیگر این ویزا ، ویزای مولتی کانادا می باشد که شما میتوانید تا پایان اعتبار ویزایتان به صورت نامحدود به کانادا رفت و آمد کنید . به این نکته توجه کنید در هر بار ورود به این کشور اجازه دارید 6 ماه در این کشور اقامت داشته باشید . پس از پایان مدت شش ماهتان کافی است تنها چند ساعت از خاک کانادا خارج شوید و مجدد وارد کانادا شوید .( این مدت اقامت شش ماهه قابل افزایش است ، کافی است برای افزایش این مدت درخواست بدهید و در صورت منطقی بودن شرایطتتان با درخواست شما موافق می شود.)

شرایط ویزای توریستی کانادا :

 1. این ویزا صرفا توریستی می باشد و برای افرادی صادر میشود که قصد بازدید از جاذبه های کانادا و یا دیدار با اقوام خود را دارند.
 2. مدارک تحویل داده شده به سفارت حتما باید با هدف سفرتان مطابق باشد.
 3. اگر قصد کار و یا تحصیل در این کشور را دارید نباید از طریق ویزای توریستی کانادا اقدام کنید زیرا ویزای کار و ویزای تحصیلی کانادا مراحل و مدارک مخصوص به خود را دارند.
 4. متقاضی نباید به هیچ عنوان سوء پیشینه کیفری در کشور خود و دیگر کشورها داشته باشد.
 5. متقاضی نباید به بیماری واگیردار و خطرناکی مبتلا باشد.
 6. متقاضی باید توان مالی کافی برای پرداخت هزینه های مورد نیاز در این کشور را داشته باشد .
 7. ارائه ضمانت نامه بانکی برای اخذ ویزای توریستی کانادا الزامی است .(برای اطمینان از اینکه پس از دیدار با اقوام یا بازدید از جاذبه های کانادا به کشور خود بازمیگرید.)
 8. متقاضی باید در طول اقامت در کشور کانادا از قوانین کشور کانادا پیروی کند.