آژانس مسافرتی یاسمین سیرآسیا | خرید تور مسافرتی و رزرو هتل
جاذبه های آلمان
  

قلعه نوشوانشتاین آلمان

 

این قلعه به فرمان کنت لودویگ دوم در باورین آلپ آلمان ساخته شد. این کاخ به عنوان یک پناهگاه های شخصی دنج برای پادشاه در نظر گرفته شده بود. او تمایل داشت در هنگام نیاز به خلوت و آرامش از آن استفاده کند و البته هزینه گزافی نیز برای ساخت آن پرداخت به طوری که ایالت باواریا را مقروض کرد. این قلعه تجسم مکتب هنری رمانتیک است. با سبکی برگرفته از سده های میانه نیوشواستاین دارای برج و مناره است و به طرز خارق العاده ای در نقطه ای مرتفع بر فراز دره رود پولات واقع شده است.

قلعه نوشوانشتاین

در سال ۱۸۸۶ و نزدیک به زمان اتمام ساخت قلعه کمیته ایالتی اعلام کرد که شاه دچار جنون شده و تنها چند روز بعد او جان سپرد. پس از مرگ شاه درهای این قلعه به روی عموم باز شد. از آن زمان تاکنون بالغ بر ۵۰ میلیون نفر از این کاخ دیدن کرده‌اند. این قلعه یکی از اماکن مورد علاقه عکاسان در آلمان بوده و نیز یکی از مهم‌ترین مراکز جذب گردشگر این کشور می‌باشد.تا کنون بیش از ۶۰ میلیون نفر از مردم به این قلعه سفر کرده اند و در تابستان سالانه بیش از ۱٫۳ میلیون نفر (۶،۰۰۰ در روز) بازدید کننده دارد.

قلعه نوشوانشتاین

ساخت این قلعه بر اساس پلان سنجیده ای صورت گرفته است. قلعه مجهز به تمام امکانات رفاهی مدرن آن دوره بوده است. در هر طبقه آب جاری وجود داشته است. دستشویی هایی با سیفون خودکار وجود داشته و تمام ساختمان مجهز به سیستم خنک کننده ی هوای گرم بوده است. توریستهای آمریکایی بیشتر با نیوشواستاین آشنا هستند چرا که قلعه ی “زیبای خفته” در دیزنی لند برگرفته از این قلعه است.

قلعه نوشوانشتاین

این قلعه قرن نوزدهمی آلمان که شمایلی مانند کاخ پریان دارد الهام بخش بسیاری از قاین قلعه قرن نوزدهمی آلمان که شمایلی مانند کاخ پریان دارد الهام بخش بسیاری از قلعه ها در انمیشن های معروف مثل زیبای خفته و سیندرلا بوده است این قلعه پس از مرگ شاه لودویک برای بازدید عمومی باز شده است. قلعه ها در انمیشن های معروف مثل زیبای خفته و سیندرلا بوده است . هم اکنون نیز میزبان رویدادهای جهانی به نام «جشن اکتبر» است که یکی از بزرگترین جشن های دنیا به شمار می رود.

قلعه نوشوانشتاین

طراحی دکوراسیون و تزئینات در این قلعه بسیار عالی است و به خاطر سردرهای ارک دار منحنی، پنجره های طاقدار و برج هایی که پنجره هایی قرمز رنگ دارد، یکی از جذابترین و شگفت انگیزترین جاذبه های تاریخی معروف و از محبوب ترین نقاط توریستی آلمان است. با تور اروپا به آلمان سفر کنید و از این قلعه که از مهم ترین دیدنی های آلمان به شمار می رود، دیدن کنید.