آژانس مسافرتی یاسمین سیرآسیا | خرید تور مسافرتی و رزرو هتل

کاخ هوا جیپور

تاریخ ثبت: 1398/10/09

هوا در Badi Choopad ، شهر صورتی جیپور در سال 1799 ساخته شد. این کاخ 953 پنجره در دیواره بیرونی خود دارا می باشد. پنجره های لانه زنبوری شکل و حکاکی شده باعث می شود سیم هوا در داخل کاخ پراکنده شود و آن را به یک کاخ تابستانی مناسب تبدیل کند. 

در سال 1799 حاکم جیپور دستور داد که یک کاخ سلطنتی ساخته شود. در آن زمان خانم های سلطنتی نباید توسط غریبه ها دیده می شدند و یا در مکان عمومی ظاهر می شدند. نوع ساخت این کاخ به بانوان سلطنتی این اجازه را می داد تا هر روز به تماشای صحنه های خیابانی و مراسم سلطنتی بنشیندند. 

این کاخ 5 طبقه شبیه به تاج کریشنا ساخته شده است. این کاخ 953 پنجره کوچک صورتی و بالکن و سقف قوسی مانند دارا می باشد. با وجود این تعداد پنجره ولی هر یک از آنها به اندازه ی یک سوراخ کوچک دید دارند که خانم های سلطنتی از میان آان بتوانند خیابان را ببینند بدون اینکه در معرض عموم قرار گیرند. در مقابل فضا و دکوراسیون بیرونی فضای داخلی بسیار ساده است. اما اینجا دقیقا جایی است که بهترین منظره از جیپور را پیدا خواهید کرد . بهترین زمان برای بازدید از کاخ هوا صبح زود است زمانی که خورشید از پنجره ها وارد اتاق می شود.