آژانس مسافرتی یاسمین سیرآسیا | خرید تور مسافرتی و رزرو هتل

پارک ملی بنف

تاریخ ثبت: 1398/11/20

پارک ملی بنف در کانادا

پارک ملی بنف کانادا جزء قدیمی ترین پارک های ملی کانادا می باشد با یاسمین سیر همراه باشید تا این پارک را به شما معرفی کنیم:پارک ملی بنف با مناطقی طبیعی و مناظری بی نظیر در جنوب غرب آلبرتا قرار گرفته است. این پارک در سال 1887 با مساحتی حدود 2564 مایل مربع در امتداد دامنه های شرقی کوه های راکی تا مرز بریتیش کلمبیا را اشغال می کند. دفتر مرکزی پارک در شهر بنف  و  در قسمت جنوبی پارک واقع شده است. تنوع گیاهی و جانوری این پارک باعث شد که جز میراث یونسکو در سال 1984 قرار گیرد. این پارک از شمال غربی تا جنوب شرقی خط کوه های راکی امتداد دارد. زمین آن تا حدی ناهموار است . کوه های منطقه از سنگ های آهکی و سایر سنگ های رسوبی تشکیل شده اند و به دلیل یخبندان ، ظاهری مانند دندان به خود گرفته اند. قله های زیادی با ارتفاع 10/000 فوت و شامل قله های کلمبیا و قله Mount Sin می باشد.

پارک ملی بنف

بنف دارای  یخچال های طبیعی نیز می باشد. دریاچه های زیبای کوهستانی آلپ ،دریاچه های لوئیز و دریاچه مورین نیز در این پارک قرار گرفته اند.این منطقه از آب و هوای خنک برخوردار است.زمستان های طولانی سرد و برفی به 15- درجه سانتی گراد هم میرسد.

گونه های گیاهی و جانوری پارک ملی بنف :

✅ گونه های درختی شامل کاج ، صنوبر،داگلاس و بید 
✅ انواع گوناگون از گلهای وحشی در سراسر منطقه قرار دارند و در ماه های ژولای و آگوست شکوفه میزنند.

✅  این پارک شامل ده ها گونه پستاندار می باشد مانند : خرسهای گریزلی،گوزن،گرگ،گوسفند و بز کوهی 

✅ تنوع زیادی از پرندگان مانند اردک،پرستو،غاز  و... دارا می باشد

✅  ماهی های قزل آلا و سفید دارا می باشد.

پارک ملی بنف

مردم در منطقه بنف در حدود 11000 سال است که زندگی می کنند پارک بنف با حدود 3تا4 میلیون بازدیدکننده در هر سال محبوب ترین پارک ملی کانادا می باشد. علاوه بر پیاده روی و تفریحات زمستانی انواع تفریحات ورزشی نیز در این پارک وجود دارد . صدها مکان باستان شناسی نیز در این پارک وجود دارد . مدتی است که مسئولان پارک  و برخی دیگر از دوستداران محیط زیست نگران این موضوع هستند که حضور انسان ها در پارک  تاثیر منفی بر روی زندگی حیوانات و زیستگاه ماهی ها و کیفیت آب داشته است. علاوه بر بازدیدکنندگان مسافران  زیادی از طریق قطارها از آنجا عبور می کنند.