آژانس مسافرتی یاسمین سیرآسیا | خرید تور مسافرتی و رزرو هتل

معبد آگوستوس و روم در آنکارا

تاریخ ثبت: 1398/11/16

آنکارا به عنوان یکی از قدیمی ترین شهرهای ترکیه دارای بناهای تاریخی بسیار فراوانی است که یکی از قدیمی ترین این بناها معبد آگوستوس می باشد . در سفر به آنکارا توسط تور لحظه آخری آنکارا از این معبد دیدن کنید. با یاسمین سیر همراه باشید تا این بنای قدیمی را به شما معرفی کنیم.

معبد آگوستوس و روم در آنکارا

معبد آگوستوس و روم در آنکاراپس از فتح آناتولی توسط امپراطوری روم در 25 سال قبل از میلاد مسیح ساخته شد. پس از مرگ آگوستوس نسخه ای از زندگی نامه ی وی بر دیواره معبد به زبان لاتین و یونانی نوشته شد. این مبعد در آکروپلیس آنکار در موقعیت معبد Men ، خدای phrygian ساخته شد. در قرن دوم میلادی معبد گسترس یافت و در قرون 5و 6ام میلادی به یک کلیسا تبدیل شد. در بین سالهای 1428-1427 پس از مرگ یک کشیش مسجدی به او اهدا شد که در کنار معبد قرار داشت.سپس این ساختمان به عنوان مدرسه ی اسلامی مورد استفاده قرار گرفت.

نام معبد

آگوستوس یک نام منحصر به فرد در آنکارا نیست زیرا از آغاز دوران سلطنت نخستین امپراطور روم اوکتاویانوس آگوستوس ، حداقل 50 ساختمان به این نام در آنجا ساخته شدند. در قسمت شرقی امپراطوری جایی که تاثیر فرهنگ یونان قوی تر بود این معبد به سباستین معروف است ، معماری این بنا توسط معماری که اهل پرینه بود انجام گرفته است. این معمار به جای استفاده از دو ردیف ستون یک ردیف ستون قرار داد که باعث به وجود آمدن یک فضای اضافی شد . ابعاد سکو خارجی 55 تا 36متر می باشد. پانزده ستون در هر دو طرف ساختمان قرار دارند علاوه بر اینها 4 ستون در جلوی ساختمان و دو ستون در عقب ساختمان قرار دارند . این معبد بر روی یک سکوی دو متری قرار دارد. هشت پله برای ورود به داخل قرار دارد فضای داخلی شامل سه اتاق می باشد : هشتی ، سلا(فضا برای عبادت) هشی عقب پس از تبدیل شدن معبد به کلیسا تغییرات قابل توجهی در معماری ساختمان داده شد. قسمت سلا در ابتدا بدون پنجره ساخته شده بود سپس توسط سه پنجره بزرگ چراغانی شد. دیوارکی که سلا را از ایوان پشتی جدا می کرد نیز برداشته شد و یک راهرو در آنجا باشد. کتیبه های آگوستوس در اواسط قرن 16ام کشف شد.

معبد آگوستوس و روم در آنکارا

با وجود اهمیت تاریخی این معبد دسترسی به آن برای بازدیدکنندگان امکان پذیر نمی باشد. فقط امکان بازدید از بیرون آن امکان پذیر است و امکان آشنایی با محتوای داخل معبد امکان پذیر نیست. تحقیقات اخیر حاکی از فرسایش مداوم ساختمان است که در خطر فروپاشی ناشی از عوامل آب و هوایی، آلودگی هوا و زلزله است. بنا به گفته بنیاد تاریخی جهان معبد آگوستوس و رم در آنکارا در بین مهم ترین بناهای تاریخی در معرض خطر انقراض قرار دارد. در سال 2016 به فهرست میراث جهانی یونسکو اضافه شد.