آژانس مسافرتی یاسمین سیرآسیا | خرید تور مسافرتی و رزرو هتل

مسجد قوجاتپه آنکارا

تاریخ ثبت: 1398/11/16

طراحی مدرن و خارق العاده یکی از بزرگترین مسجدهای جهان که همزمان 24000 نفر در خود جای می دهد، سالانه بازدیدکنندگان زیادی را به این مسجد می آورد.یاسمین سیر به شما پیشنهاد میکند در سفر به آنکارا توسط تور آنکارا حتما از این مسجد دیدن کنید. مسجد قوجاتپه بزرگترین مسجد آنکارا است. مناره های مخروطی و ردیف گنبدهای آن تبدیل به یک نماد برای این شهر شده و در روز از اکثر نقاط شهر قابل رویت است. 

ساخت این مرکز معنوی با ابهت حدود 2 دهه طول کشید. قبل از رسیدن طرح نهایی امروزی اش دوبار با استایل های مختلف بازسازی شد. این بنا نمونه ی خوبی از طراحی مدرن اسلامی است. گنبدها و مناره ها و با ظرافت و سبک گوتیک ساخته شده اند. ارتفاع این 4 مناره به 289 فوت(88 متر) می رسد. یک بالکن زیبا بر فراز طاق اصلی دارا می باشد.

مسجد قوجاتپه آنکارا

زمانی که به این مسجد وارد می شوید تزئینات پر زرق و برق اطراف توجه شما را جلب خواهد کرد. هنرهای دستی در گنبد اصلی و استفاده از مرمر و  پنجره های دودی فضا را بسیار زیباتر کرده اند. سقف به چلچراغ زیبا آراسته شده و همچنین بر روی زمین فرش های قرمز رنگ قرار دارد که از دیدن آنها لذت خواهید برد. 

در آسمان شب آنکارا مسجد چراغانی شده را  خواهید یافت. خیابانی که مسجد در آن قرار گرفته رستوران ، فروشگاه ، فست فود ، هتل و کافه های زیادی قرار دارد در کنار این مسجد یک مرکز خرید و پارکینگ قرار دارد. مسجد قوجاتپه در مرکز شهر در شرق میدان kizilay واقع شده است. و هتل های نزدیک به این منطقه که به شما پیشنهاد میکنیم : هتل های 3 ستاره نزدیک به مسجد قوجاتپه و منطقه کیزیلای هتل آنکارا گلد ، سیاو اتل ، اتاپ بلیوار / هتل های 4 ستاره نزدیک به مسجد قوجاتپه و منطقه کیزیلای هتل دمونتی ، هتل هالیدی این / هتل 5 ستاره نزدیک به مسجد قوجاتپه و منطقه کیزیلای هتل لاتانیا می باشد.